Dezinformátoři přitvrdili, Petr Fiala chce prý zaplavit uhelné doly. To bude mít úspěch

Ilustrační foto (Pixabay/Matryx)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Matryx

Nejdřív lidi zastrašit a pak jim nabídnout záchranu. To je metoda, jakou postupují Tomio Okamura, Andrej Babiš, komunisté a celá dezo-scéna. Tedy vůdci dezorientovaných lidí s dezintegrovanou myslí.

V řetězovém e-mailu, který teď koluje mezi nebohými občany, je celá litanie pohrom a údajných zločinů, které páchají vládní politici. V tomto pojetí světa proti nim stojí udatní hrdinové, kteří nakonec zvítězí a zachrání nás a nastane éra blahobytu. Anonymní autor – rozesílatel sděluje, že „skutečným Vlastencům jde o zajištění topení a práce pro celý národ“, jako by vláda toužila po nezaměstnanosti a zmrzlých lidech.

Základní „myšlenky” můžeme podat ve stručném výčtu, všechno by se to sem v přijatelné míře ani nevešlo. Pravopis ponecháváme, protože je nedílnou součástí koloritu. Náš lid (našilidi) se tedy mohou dočíst:

  • 16. 12.2022 OSN hlasovalo za boj proti Fašismu a Nacismu. Proti bylo USA a Ukrajina (Státy NATO cynicky nehlasovaly)
  • FIALA aktuálně ničí a zaplavuje zásoby uhlí na Ostravsku.
  • Zásobníky plynu jsou sice plné ale jejich obsah je z 75% majetkem dodavatelů pro továrny v bavorsku.
  • Plynu bude dost neboť cena plynu dožene k ukončení činnosti tolik firem.
  • Prosím přijeďte na demonstraci je-li Vám mír pro vaše děti drahý. Přece nevěříte že fabriky budou konkurenceschopné při nákladech násobě vyšších než výrobci v USA a RF a Číně.
  • Po návštěvě delegace slovenské vlády na školení Aspen institutu si Slováci všimli že premiér Heger a členové vlády začali také vysílat signály a strojově gestikulovat. Nemluvě o tom že na Slovensku zemřelo během C-19 8 lidí ve vazbě všichni uvezneni bez soudu za výkon funkce nebo výkon obhajoby.
  • Na Slovensku Caputova a Matovic organizují popravy vazebně zadržených.
  • Hlasování v OSN nebylo o Rusku. Tím že boj proti fašismu a nacismu odmítli státy NATO dali snad naši politici jasně najevo že lidská práva platí jen když se to hodí USA.

Rozebírat to nemá smysl. Pokud si někdo myslí, že Zuzana Čaputová nechává tajně popravovat lidi, měl by navštívit psychiatra.

Dezinformace vytváří a šíří několik typů lidí. Skutečná dezinformace je něco jiného než pouhá nepravda nebo lež. Je to profesionální produkt, který chce dosáhnout nějakého účinku ve společnosti. Pokud konzervativnější duchové tvrdí, že pojem dezinformace je zbytečný, protože vystačíme se slovem lež, tak ty podstatné aspekty zůstávají stranou pozornosti. Kromě profesionálních tvůrců může někdo šířit dezinformace sám od sebe, ale tam bude příčina spíše v duševním stavu dotyčného.

(Týdeník FORUM)

Pokud jde o šíření, většinou se na něm podílejí lidé, kteří o původu dezinformace nemají ponětí. Ke strategii dezinformačního boje patří i zaplavení společnosti sdělením z několika míst a pak při dalším sdílení vzniká dojem, že “to přece všichni vědí” a “taky jsem to už četl”. Tito mravenečkové neuvidí za své úsilí ani korunu, ani rubl, ale myslí si, že se podílejí na spáse světa.

Zoufalá gramatika některých výtvorů není nejspíš rafinovanou snahou přizpůsobit se úrovni určitého typu čtenářů, ale pravděpodobně výsledek “hry na tichou poštu”, kdy se původní slátanina nebo kompilát několika nesmyslů předává tak dlouho, až k tomu každý pologramotný jedinec přispěje svou neschopností něco aspoň správně opsat.

Varovnější je, že taková bídná forma nejspíš není na překážku úspěchu. Adresáti si jí totiž ani nevšimnou. Cíle bude dosaženo. Tradiční české nadávání na jakoukoli vládu se zaměří na tu poslední, která za stav světa nemůže. Vzhledem k tomu, že jakékoli opatření znamená jen přeskupit zdroje, které tu jsou (moc nejsou), nebude žádné řešení dokonalé.

Pavel Tigrid kdysi podrobil kritice předúnorové československé ministry, ale pak říká, proč se na ně ještě vzpomíná lépe než na jejich nástupce. Protože potom místo nešiků a naivků nastoupili zločinci.

Tohle je stálá hrozba, která se vznáší nad každou demokracií.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články