Dezinformátorka Peterková musí podle rozhodnutí soudu za své lži zaplatit čtvrt milionu korun

Dezinformátorka Jana Peterková v akci. (Alena Spálenská)

Dezinformátorka Jana Peterková v akci. | FOTO: Alena Spálenská

Vrchní soud v Praze pravomocně rozhodl o tom, že aktivistka Jana Peterková porušila ve svých videích, která prezentovala při covidové pandemii, zákon. Musí proto podle zprávy serveru iRozhlas.cz za dezinformace o smrti seniorů v pečovatelském domě nedaleko Prahy zaplatit pokutu čtvrt milionu korun.

Peterková ve svých příspěvcích, které publikovala na internetu, tvrdila, že v pečovatelském domě v Měšicích zemřelo několik seniorů poté, co byli očkováni proti covid-19. S bývalou zaměstnankyní zařízení také tvrdily, že několik dalších osob mělo život ohrožující zdravotní problémy. Jak se ovšem ukázalo, senioři v době, kdy je Peterková označila jako oběti očkování, stále na vakcínu teprve čekali.

()

Městský soud v Praze o pokutě 250 tisíc korun a omluvě pečovatelskému domu rozhodl již před rokem. Tím, že se Peterková k jednání nedostavila, dal soud za pravdu žalobci. Odvolání dezinformátorky, která tvrdí, že o nutnosti se účastnit soudního jednání nevěděla, bylo zastaveno, což posvětil i Vrchní soud.

Peterková podle slov svého právníka Norberta Naxera bude chtít proti pravomocnému rozsudku podat dovolání k Nejvyššímu soudu. „Jsou tu porušována práva na spravedlivý proces a celý tento proces neprobíhá podle zákona,“ cituje iRozhlas advokáta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články