Dezorientovaní řádili jako rudá ruka. Poučili se u Lenina a Mussoliniho

Proruští demonstranti míří k České televizi (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Proruští demonstranti míří k České televizi | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Výjevy provázející čtvrteční tažení k budově České televize poskytly dostatek materiálu. Zmatený dav, který neví, co chce, ale ví, že nic nechce. Ti lidé vědí, proti komu jsou (skoro proti každému), ale nechají se vést demagogy, kteří si ani své osobní věci nedokážou uspořádat. Technika je stejná jako v dobách nástupu bolševismu a fašismu.

Novinář Radek Bartoníček a někteří další nasadili vlastní kůži, aby zjistili, co mají v hlavách ti, již protestují. Pokusy o jakýsi dialog, a tedy snaha dát protestujícím prostor se vyjádřit, když jsou tak utiskovaní a umlčovaní a cenzurovaní, skončily dle očekávání. Všichni prý lžou. Hulákající jedinci nebyli schopni říct, v čem konkrétně jim lže Česká televize a další média a politici. Za lež už se považovaly zjevně jen samotné otázky. Nemají odpověď. Nakonec se zbytky demonstrantů od České televize vydaly na Národní třídu vylít si svou agresi na lidech, kteří si přišli připomenout a oslavit konec komunistického režimu.

(Týdeník FORUM)

Co mají v hlavách? Vlastního nic. Jen to, co jim tam nalili lidé jako Vrabel, Rajchl, Konečná, Skála, Tomio Okamura, Majerová, obskurní spolky bojující za „svobodu slova“, řetězové maily, Parlamentní listy, Aeronet a kremelští trollové.

Ideově demonstrující nespojuje nic, jen frustrace, negativismus, nevelká schopnost myslet a nepochybně v některých případech také sociální problémy, které by ovšem měli vždycky a vždycky je mít budou. Jejich vůdcové na tribunách na tom nejsou o moc lépe. Výskyt osob s exekucemi je nápadný. Výjimku tvoří obratné hlásné trouby jako Kateřina Konečná a Jana Bobošíková. Takoví se uchytí vždycky za každého režimu. Něco trhnou na straně moci nebo tím, že proti něčemu budou protestovat. Vždycky se na něco přisají.

Lenin, Mussolini, Trump a další založili svou taktiku boje o moc na frustrování frustrovaných. To je nutná základna, kdyby byly potřeba nějaké hlasy ve volbách, a davy dobře vypadají na záběrech v televizi.

()

Benito Mussolini kromě plamenných projevů používal i jiné postupy. Protivníky je třeba zastrašit. Černokošiláci rozbíjeli schůze politických stran a došlo i na politické vraždy. Dobře zorganizovaná menšina vzbudí nakonec s trochou štěstí respekt, zvlášť když se jich někdo zalekne a ve snaze zachovat klid učiní nějaké ústupky. Pochod na Řím Mussoliniho chlapců mohl italský král snadno rozprášit. Neudělal to a Duceho pustil k moci. Leninovi bolševici také neměli v roce 1917 v Rusku převahu, ale byli obratní, provedli puč, kterému se pak říkalo revoluce, a terorem už se u moci udrželi.

Sympatie vůdců i účastníků ke zločinnému režimu v Rusku jsou zcela zjevné. Rusko napadlo sousední zemi a vraždí tam, ale z válečného štvaní je obviňována vláda Petra Fialy. Jako v blázinci. Volají po přímých nákupech plynu z Ruska, jako kdyby neviděli, jak dopadlo Maďarsko, bojující teď s ekonomickými problémy. Chtěli zastropování cen, a když se ho dočkali, jsou s tím nespokojení. Tvrdí, že bojují za mír, čímž myslí odzbrojení Ukrajiny a protahování konfliktu donekonečna. Je roztomilé, jak opakují fráze nestvůr jako jsou Putin, Peskov, Zacharovová, Medveděv, a ještě si myslí, že nejsou ovce.

Naštěstí mají tihle revolucionáři-samouci tak velká ega, že jejich schopnost se spojovat je dost mizivá. Vytvářením dusné atmosféry ale nahrávají Andreji Babišovi a Tomiovi Okamurovi. Dotační baron Babiš a organizátor cestovky pro plyšáky sice nikdy neukázali kompetenci něco skutečně normálně řídit, ale méně bystří lidé v nich uvidí rádi spasitele.

Obecná moudra o nápravě světa, třeba že je třeba zlepšovat naše školství a „vést dialog“, nám jsou teď k ničemu. Zlepšování školství je běh na desítky let a někomu by nepomohlo, ani kdyby se vrátil všechno reformovat Komenský. Na dialog jsou potřeba dva, a když někdo na otázky reaguje agresí, je to ztráta času. Tihle lidé nejsou jen „protivládní“. Oni jsou protidemokratičtí. Proto také pořád chtějí někoho svrhávat a sympatizují se zločinným režimem v Moskvě. Těch akcí dezorientovaných už proběhlo dost a byl to snad dostatečný filtr, aby se nemuselo pořád povinně opakovat, že jde o lidi bojící se zimy a hladu. Slušný a trochu myslící člověk nepůjde někam pochodovat společně s lidmi, kteří nesou rudé vlajky a podlézají teroristickému režimu na východě.

Když se tohle bude tolerovat, ta rakovina bude bujet dál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články