Dezorientovaný Zeman si myslí, že PPF je česká společnost a že Nova bude česká

ČT

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČT

Miloš Zeman je ve svých výrocích znám dost volným vztahem k realitě. Když necháme stranou, že věří v neexistující novinový článek, považuje za věrohodné výroky ruského ministra Lavrova a jeho poradcem je zmizelý Číňan, ani zřejmě netuší, že mocná firma působící v Česku není česká. Nebo to předstírá.

S veřejností komunikuje prezident především na obskurní TV Barrandov a pak ještě přes svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, ne moc bystrou osobu, která je známa především sprostými výroky na adresu každého, kdo není věřící zemanovec.

Teď se prostřednictvím barrandovského kanálu Zeman vyslovil ke koupi společnosti CME (a tedy mimo jiné TV Nova) společností PPF Petra Kellnera

Podle  něj akvizice CME vyvolala vlnu emocí ze strany lidí, kteří jen závidí. „Když někdo něco nedokáže, tak začne alespoň závidět. Já jsem rád, že k tomu dochází. Jsem rád, že nejvýznamnější naše česká televize bude opravdu česká. Bude mít úspěšného vlastníka, ne bakalovského vlastníka.“ Novináře označil za „novináříky“ a jsou podle něj tasemnice, co každý den vypouští článek. „V každém případě já Petrovi Kellnerovi přeji úspěch, protože nejsem závistivý,“ tvrdí Zeman.

Pokud jde o tu „českost“ PPF, měl by asi Zemanovi, který rád občas vykládá o ekonomice, někdo připomenout, že PPF je nadnárodní firma a sídlo má v Nizozemí. Pokud jde o její zájmy, nacházejí se významně v Číně a podniká také v Rusku. Košile bližší než kabát a vlastní zájmy budou pro PPF víc než zájmy České republiky.

Je ale dobře, že připomenul pojem tasemnice. Tasemnici u nás máme, ale nikoli novinářskou. Je to tasemnice, jejíž články by se daly pojmenovat třeba Zeman, Nejedlý, Mynář, Kellner, ruská ambasáda, ruské tajné služby, čínská ambasáda. Je to tvor dosti dlouhý a ve střevech republiky se zabydlel úspěšně.

Zeman se už možná těší, že si ještě užije nějaká vystoupení na TV Nova, kde nám bude servírovat svá moudra, která už dávno nemají nic společného se světem, který poznáváme pomocí našich smyslů a jiných poznávacích prostředků, jak to kdysi řekl Lenin. Budou to moudra, která neposlouží zájmům republiky, ale spíše těm silám, které chřadnoucího a stále více se zesměšňujícího Zemana drží za každou cenu u moci. Tedy u moci… v úřadě. Zeman už je dávno jen panáček na provázcích, za které tahá podle své vlastní potřeby někdo jiný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner