Diego Maradona prý zvažuje, že se stane Rusem

(Wikipedia)

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Armando Maradona prý zvažuje, že se stane Rusem. Podle ruských médií to prohlásil během konfederačního poháru FIFA, který se v zemi nedávno uskutečnil. Škoda že to Maradonu nenapadlo o 30 let dříve. Mohl v nejlepších letech místo v dresu Neapole válet za CSKA Moskva a občas přijet do Prahy sehrát přátelské utkání s Duklou Praha.

Fotbalovou genialitu Maradonovi nikdo nemůže upřít. Jeho život ovšem provází také drogové aféry, výstřelky, svérázné názory a samozřejmě také nejslavnější gól kariéry, který dal „boží rukou“.

Těžko říct, co by na ruské občanství řekli v rodné Argentině, kde je Maradona považován opravdu téměř za boha.

„Putin je fenomén. Myslím si, že po Hugu Chávezovi a Fidelu Castrovi představuje Putin spolu s Danielem Ortegou a Evo Moralesem takřka ‚nejvyšší ligu‘. Putin je člověk, který může přinést mír mnoha lidem ve světě,“ prohlásil v Moskvě během poháru FIFA Maradona.

Maradona také řekl, že by rád vedl jako trenér ruskou reprezentaci. Rusko bude příští rok hostit fotbalové mistrovství světa.

Maradona by nebyl první slavnou osobností, která přijala ruský pas. V roce 2013 se stal Rusem slavný francouzský herec Gérard Depardieu, který ale nakonec žije v Belgii. Ruským občanstvím se od loňska pyšní například také herec Steven Segal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]