Diktátorská huba na špacíru. Lukašenko svůj strach zakrývá siláckými řečmi

(Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Už jsme si bohužel zvykli, že z východu přicházejí vskutku bizarní prohlášení, o nichž normální, střízlivý člověk musí oprávněně pochybovat, zda je náhodou nevypustil nějaký vodkou či kvasem naplněný mužik. A tak víme, že válka není válka, ale speciální operace, že za mrtvé si mohou Ukrajinci sami, protože sestřelují přesně mířené ruské rakety a ty pak dopadají jinam, že na Ukrajině operují nacisté, banderovci, vrazi či že ukrajinský prezident je nacista, ačkoli je Žid.

Prim v podobných bizarnostech samozřejmě patří skřetovi v čele kremelského režimu, ale ani jeho běloruský učedník zjevně nechce zůstat pozadu. V posledních dnech jasně naznačil, že by v čele pelotonu blábolících šašků rád dojel aspoň jednu etapu.

Aniž by se začervenal, s vážnou tváří, jakou jen on umí nasadit, pronesl v rozhovoru s novináři, že Volodymyr Zelenskyj, o němž často a rád familiárně hovoří jako o Voloďovi, by měl usednout k jednacímu stolu s Ruskem, „pokud se chce vyhnout obrovským ztrátám a úplnému zničení Ukrajiny“. O podobném cíli, tehdy ještě zabaleném do slovíček o denacifikaci a demilitarizaci, hovořil v únoru jeho velký-malý guru z Kremlu. Uběhlo tři čtvrtě roku. Ukrajina je sice stále ničena, ovšem hlavně zákeřným plošným ostřelováním civilních cílů, ale okupanti z mnoha míst prchají. Třeba právě teď se řečeno slovy kolaboranta Zednicka z filmu Ostře sledované vlaky „krásně takticky stáhli“ za Dněpr.

Lukašenko se navíc reportérů řečnicky zeptal, co udělají lidé, až budou Zelenského obviňovat „Proč jsi nechal zahájit tuto válku?“ Jaksi přehlédl, že původce války sedí úplně jinde. Ten by sice vzhledem ke své výšce přehlédnout šel, ale s ohledem na válečné zločiny, jichž se dopouští, je to zhola nemožné.

Ale Saša jede dál. „Pokud na nás náhle někdo zaútočí, nedovedete si představit, jak můžeme reagovat. Odpovíme tak, aby se nejen Evropa třásla,“ nepokrytě začal vyhrožovat Lukašenko, aniž by Bělorusko bylo od kohokoli jakkoli napadáno, či snad dokonce okupováno. Tedy až na vojska ruská, která se na bělorusko-ukrajinských hranicích usalašila asi také na „věčné časy“, jak to známe u nás.

A protože kremelský botoxový vůdce nenávidí USA, musí je jeho běloruský…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články