Díky nákupu procházejících potravin si pár může platit svatbu snů

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Šetřit se dá na lecčems. Kdo by ovšem chtěl nakupovat jídlo, kterému končí trvanlivost jen proto, aby mu v kapse zbylo trochu víc peněz? Jak píše deník The Sun, existuje Britka, která to dělá ve velkém jen proto, aby si uspořila na svatbu.

Clare Greavesová by se ráda v příštím roce vdávala. Zatím to však nevypadá, že by mohla mít dostatek peněz na to, aby veselka vypadala podle jejích představ.

Proto se rozhodla, že zkusí využívat slev na potravinách, kterým končí minimální trvanlivost. Jak sedmatřicetiletá žena říká, dříve utratila za týdenní nákup potravin zhruba 150 liber (cca 4600 korun), nyní se ovšem její výdaje smrskly na necelou polovinu. Konkrétně prý Clare za jídlo zaplatí 70 liber (2100 korun). 

Zbylých 80 liber odkládá bokem, aby se s přítelem Nickem příští rok mohli vzít. “Jednoho dne jsem zkusila nakoupit jen potraviny se žlutým štítkem. Postupem času jsem zjistila, že tím ušetřím hodně peněz a téměř jsem přestala nakupovat zboží za plnou cenu,” vysvětluje Clare s tím, že nakupuje ve velkém a velké množství potravin mrazí.

Podle svých slov se vydává jednou týdně do obchodu pro čerstvé zboží, dvakrát v týdnu se pak vypraví do supermarketů, aby hledala jídlo ve slevě.

„Řekla bych, že za minulý rok jsem nakupováním procházejících potravin ušetřila zhruba čtyři tisíce liber (122 tisíc korun). Díky tomu jsme byli schopni zaplatit zálohu za místo konání naší svatby,” má radost Clare.

Peníze také budou použity na šaty pro družičku či květiny a dekorace. „Do konce roku budeme mít svatbu plně zaplacenou,“ pochvaluje si Greavesová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články