Divadlo Járy Cimrmana, neustále bojující s časem, utrpělo další vážnou ztrátu. Zemřel Václav Kotek, herec a manažer divadla, který ve svých 66 letech patřil k mladším členům souboru. Podle neoficiálních informací spadl nešťastnou náhodou ze schodiště ve svém domě na Karlštejně a zlomil si vaz. Václav Kotek byl otcem herce a režiséra Vojty Kotka.

Václav Kotek se do party Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka dostal už ve svých dvaceti letech v roce 1973. Začínal tady jako kulisák a postupně se vypracoval na manažera souboru a herce ve 12 hrách.

Svěrák se Smoljakem mu postupně dávali zajímavější role. Nezapomenutelný je například ve hře České nebe, nebo ve Vraždě v salónním kupé, kde hrál společně se svým synem.

Soubor Divadla Járy Cimrmana postupně navždy opustila řada členů. Například samotný Ladislav Smoljak, nezapomenutelný Bořivoj Penc, nebo Pavel Vondruška. Přesto se zbývající herci nevzdávají a dále hrají.

Václav Kotek v Divadle Járy Cimrmana pracoval 46 let, dostal i několik příležitostí ve filmu. Objevil se například v Nejisté sezoně. I po těžkých chvílích soubor Divadla Járy Cimrmana zůstává funkční a vystupuje. A to i přesto, že například Jaroslav Weigel oslavil 88. narozeniny. Zdeněk Svěrák 83. a Miloň Čepelka 82. narozeniny.

Pánové si zaslouží uznání a obdiv. Díky tomu, že mají vůli pokračovat, již několik desítek let, baví už i pravnoučata svých prvních diváků svým jedinečným inteligentním humorem.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora