Data z víkendu nejsou. Přesto vláda bezdůvodně trestá všechny hospody a čeká od lidí poslušnost

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a premiér Andrej Babiš  (print screen ČTK)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a premiér Andrej Babiš | FOTO: print screen ČTK

Jako kočka s myší si hraje Andrej Babiš a jeho vláda s restauratéry. Čerstvě vyhlášené další omezení provozu nemá žádný reálný důvod. Babišovo neustálé štěkání na podnikatele je skandální. Za tohoto stavu je ze strany vlády odvážné čekat od občanů a podnikatelů poslušnost. 

Restauratéři mohli s laskavým svolením vlády po několika týdnech otevřít ve čtvrtek. Do legálně otevřených podniků pak přišli zákazníci. Ministr Blatný a spol. zjistili, že do legálně otevřených hospod přišli lidé. To ho rozzuřilo. Pohoršoval se on i Babiš. Vyhrožovali. A v pondělí provoz hospod zase osekali. Proč, to nikdo neví.

FORUM 24 (archiv)

Blatný o víkendu poněkud teatrálně žádal policii a hygienu, aby tvrdě zasahovaly proti hospodám otevřeným po 22. hodině a rozdávaly milionové pokuty. Otázka zní, co si to ten pán dovoluje. Jak může žádat, aby státní orgány ukládaly totálně likvidační pokuty hospodským, kteří nezavřou ve 22 hodin, ale třeba ve dvě ráno?

Fakt, že v restauracích byli o víkendu lidé, má zcela nulový vliv na rostoucí počet nakažených, který se právě v těchto dnech objevil. Nejdříve za týden budou odborníci Blatný a Babiš vědět, zda otevření hospod do 22 hodin mělo nějaký zásadní negativní vliv na sledovaná čísla. Na to ale nikdo čekat nebude. Prostě to zavřeme.

Jak zásadní vliv na počet nakažených má prodej svařáku na adventních trzích, to má zřejmě do detailu zmapováno opět pan Blatný a Babiš. Proto alkohol prodávaný na trzích zakázali. Když si lidé na trhu dají čaj, bude vše v pořádku.

Že jsou trhy obrovský problém, to štěkal v neděli na národ už premiér Babiš ve svém a Prchalově pořadu Čaulidi. Rozčiloval se nad tím, že na Staromáku byly v prodeji langoše a trdelníky. A to prý může za špatná čísla nakažených. Ještě tak půl roku a prodejce langošů čeká pracovní tábor v prasečáku holdingu pana premiéra.

Do této situace se vláda dostala sama. Zmatečná a nefér nařízení, která totálně diskriminují drobné podnikatele, naštvala spoustu lidí. Navíc, proč by lidé měli dodržovat nařízení, která vydává lhář, estébák, kterého policie i Evropská unie vyšetřuje kvůli podvodům? Proč by měli lidé dodržovat to, co nařídí lidé, kteří vlastní nařízení porušují? Vláda ničí sama sebe a likviduje poslední zbytky důvěry, kterou k ní lidé, často jen ze strachu z koronaviru, ještě měli. Tohle vládní divadlo bude mít katastrofální dopad na celé obory podnikání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]