Divadlo u hospod. Kdo čeká na jídlo v krabičce, musí mít roušku, kdo jí u stolu, nemusí

penzionfkc.cz

Další absurdní situaci zařídila vláda Andreje Babiše u hospod. Kvůli podivně nastavenému uvolňování opatření proti koronaviru je to nyní tak, že zákazníci restaurací sedící na předzahrádkách se mohou bavit, veselit a konzumovat cokoliv podle chuti a nemusejí mít roušku. Ovšem pokud má hospoda i výdejní okénko, tak člověk čekající na oběd u okénka roušku mít musí, jinak mu hrozí pokuta až deset tisíc – příslušný zákon v pondělí podepsal prezident Zeman.

Smysl současných opatření je jasný asi jen vládě. Kuriózní nařízení totiž platí i na samotných předzahrádkách. „Zákazníci jsou usazeni tak, že mezi nimi je odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu,“ stojí v nařízení ministerstva zdravotnictví. Tedy, jednotlivé skupiny lidí (stoly) od sebe musejí být 1,5 metru, ovšem u stolu to neplatí, tam se na sebe lidé mohou „legálně“ tisknout, jak chtějí. Specifikován není ani maximální počet lidí u stolu.

Celé to působí jako zbytečná buzerace, vymýšlení si naprosto nadbytečných opatření a pravidel, aby důležitá vláda měla proč být důležitá. Je to totéž, jako když premiér Babiš nechal před Velikonocemi mimořádně otevřít hobbymarkety, kde lidé byli a jsou v neomezeném počtu a koncentraci, ovšem trval na zákazu shromažďování na veřejnosti či konání bohuslužeb, a především – nutil drobné podnikatele, aby měli nadále zavřené své obchody a živnosti.

Aktuální situace u hospod a předzahrádek je dalším důkazem v dlouhé řadě, že vláda současnou krizi nezvládla. Zvládli ji občané.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner