Dívka musela 11 hodin v bolestech trpět v čekárně, než jí lékaři pomohli

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Pokaždé když nás trápí zdravotní problémy, doufáme, že nám lékaři dokážou včas a rychle pomoci. Komu jinému bychom totiž měli v momentech, které ohrožují naše zdraví a někdy i život, věřit. Že to však pokaždé nedopadá podle našich představ, připomíná server Manchester Evening News.

Grace Loganová trpěla bolestmi břicha, proto se svou matkou Rachel navštívila nemocnici v Manchesteru. Na ultrazvuku sedmnáctileté dívce zkontrolovali slepé střevo a jejímu rodiči řekli, že pokud by se objevily nějaké komplikace, mají se ihned ozvat.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Mladé dívce se ovšem doma udělalo špatně, proto její matka zavolala lékaři. „Řekl mi, ať hned přijedeme, že už je domluvný s chirurgy a Grace vyjmou slepé střevo,“ vzpomíná Rachel. Když ovšem obě dorazily na pohotovost, bylo jim řečeno, že musí počkat v čekárně.

„Přišly jsme tam v 18 hodin a bylo plno. Řekli nám, že to bude trvat tak hodinu. I když jsem argumentovala tím, že na Grace čeká chirurg, odvětili, že musíme počkat, až přijdeme na řadu,“ vysvětluje matka dívky s tím, že první hodinu musely stát, protože v čekárně nebylo místo k sezení. To dívce s akutním zánětem slepého střeva rozhodně nepomohlo.

Po několika hodinách se Rachel podařilo spojit s kanceláří lékaře, který je do nemocnice poslal. Jediné, co se dozvěděla, bylo to, že za chvíli pro ně někdo přijde a odvede Rachel do pokoje. „Kolem deváté hodiny nás umístili do prostoru se dvěma kójemi, protože moje dcera si už nutně potřebovala lehnout,“ říká matka. V tu chvíli už bylo jasné, že operace proběhne až ráno. 

Eric Drooker

Matka musela odjet domů, aby uložila malého vnuka. Neměla ovšem o Grace strach, protože o ni mělo být dobře postaráno. To se ovšem nestalo. Na pokoj se dívka dostala až kolem půl šesté ráno, tedy neskutečných jedenáct hodin od chvíle, kdy do nemocnice dorazila. „Musela být celou noc vzhůru, protože se bála, aby jí někdo neukradl tašku,“ říká Rachel. 

„Když ji umístili na oddělení, byla dehydrovaná a musela být napojena na kapačky. Měla nízký krevní tlak a bylo jí špatně. Bylo to prostě hrozné,“ vzpomíná matka nemocné dívky. Grace nakonec podstoupila operaci a doléčuje se v domácí péči. Příští návštěvy v nemocnici se teď nejspíš bude děsit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články