Dívka natočila na Instagram své poslední vteřiny před leteckou katastrofou. Zanechala zvláštní vzkaz

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Dvaadvacetiletá kosmetička byla zvyklá své zážitky pravidelně sdílet se svými fanoušky na sociálních sítích. Nikdo však nemohl čekat, že i posledních pár minut před svou smrtí bude streamovat na Instagramu. Poslední let svého života navíc zachytila se vzkazem, který jakoby přivolával neštěstí, které posléze následovalo.

Burcu Saglamová měla v plánu se proletět ve dvoumístném jednomotorovém letadle s pilotem Hakanem Köksalem. Stroj, který odstartoval z letiště v turecké Burse se na však na místo určení už nikdy nedostal. Dvojice letěla ve výšce 1 200 metrů, když náhle selhala komunikace s pilotem. Letadlo se totiž podle zprávy médií zřítilo do lesa na pozemku elektrárny Ovaakça Natural Gas Cycle Power Plant, třetí největší elektrárny v Turecku.

Dřív, než k tragické nehodě došlo, stihla ještě mladá influencerka svým příznivcům natočit pár záběrů z kokpitu letadla. K nim přidala, bráno s odstupem času, mrazivý vzkaz: „Byee“. Další záběry stroje ještě ukazují, jak se na runwayi chystá na vzlétnutí a nic nenasvědčuje jakýmkoliv problémům. 

Poté už je k dispozici pouze video z bezpečnostní kamery v areálu elektrárny. Na něm je vidět, že se letadlo dotklo sloupu vysokého napětí a drátů vedoucích 380 tisíc voltů. V ten moment začalo hořet a zřítilo se na zem.

Na místo katastrofy byly vyslány týmy hasičů, policie, zdravotníků a Úřadu pro řešení katastrof a mimořádných událostí. Ihned při příjezdu na místo bylo jasné, že ani jeden z účastníků letu nehodu nepřežil. Podle informací tureckých médií byl pilot Hakan Köksal v den nehody na cestě do okresu Pamukova v Sakaryi, aby získal licenci na čtyřmístné letadlo a Saglamovou vzal s sebou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články