Dívka se na sociální síti podělila o děsivý zážitek. Šlo ti o život, vysvětlila jí v reakci jiná žena

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Zvláštní situaci prožila mladá žena, která se vydala nakoupit do supermarketu. Když se vracela ke svému autu, setkala se s mužem, který se jí zdál podezřelý, a proto se snažila rychle dostat ke svému autu. To si však nakonec rozmyslela, a to jí zřejmě zachránilo život. O podivném incidentu, který dívka popsala na TikToku, informoval deník Daily Mirror.

Hrozivý zážitek se stal Haley Westové. „Doslova se třesu. Právě se mi stala ta nejpodivnější věc,“ říká mladá Američanka ve videu, které zveřejnila na sociální síti. Na parkovišti u supermarketu ji začal sledovat cizí muž. „Zakřičel na mě něco jako »Hej, jak se jmenuješ?«, ale já ho ignorovala a šla dál,“ popisuje nepříjemné chvíle Haley.

@ellessb423

#stitch with @haleywestco Be safe ladies. #safty #saftytips #womensupportingwomen

♬ original sound – Elle

Když se muž vypravil k jejímu autu, rozhodla se dívka, že se bude tvářit, jakoby vůz nebyl její. Prošla kolem něj a vydala se na druhou stranu ulice, kde se schovala do obchodu. Tam čekala, až si byla jistá, že se cizinec na parkovišti již nepohybuje. Návrat k autu ji ovšem lehce vyděsil. Na kapotě totiž našla láhev s vodou, která tam prý ještě před chvílí nebyla. 

Nejděsivější moment ale přišel až ve chvíli, kdy na video zareagovala další uživatelka TikToku Elle. „Jedná se o taktiku, kterou používají obchodníci s lidmi a únosci, aby vás přiměli opustit vozidlo a odstranit to, co zanechali na kapotě,“ vysvětluje Elle. „Pokud se vám něco takového stane, zůstaňte vevnitř v autě a odjeďte. Ta věc sama spadne,“ dodává.

Upozornila také, že když má někdo pocit, že je pronásledován, nemá zamířit rovnou domů, ale na policejní stanici či do autoservisu. Tam vám auto prohlédnou, jestli na něm není umístěn GPS lokátor. „Lze jej dát na spodní část vašeho vozu a po určitou dobu sledovat vaši polohu,“ říká Elle.

„Obchodníkům s lidmi je jedno, jak jste staří, je jim jedno, co máte na sobě, nezáleží na vaší velikosti, pokud vás chtějí, pokusí se vás dostat,“ přidala znepokojující informaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články