Dívka se vrhla do řeky zachránit topícího se chlapce, sama neuměla plavat

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Horké počasí úplně vybízí k tomu, aby se člověk vypravil k vodě a pořádně se svlažil. Koupání ovšem přináší kromě zábavy i velká rizika, týkající se především malých dětí, které občas neodhadnou své síly a mohou se tak dostat do nebezpečí. O jednom takovém případě informuje server Daily Record.

Tierney Battová je ve skotském Perthu považována za místní hrdinku. Osmiletá dívka se totiž neváhala vrhnout do řeky, kde viděla další dítě, které potřebovalo pomoc. Dvanáctiletý Cayden Paterson se topil a nebyl schopen se dostat z vody ven.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Nikdo z dospělých volání chlapce neslyšel, vypravila se tak pro něj o čtyři roky mladší holčička. Tierney v ten moment nemyslela na to, že sama neumí plavat a šla ho zachránit. Když se k němu dostala, držela jeho hlavu nad vodou a čekali na pomoc. 

Caydenova matka Kerry měla pro Tierney pouze slova obdivu. „Byla neuvěřitelně statečná, klidná a prostě úžasná,” řekla šťastná žena. „Na to, že je to malé dítě, udělala něco, na co by někteří dospělí možná ani nepomysleli. Nedokážu vyjádřit, jak moc jsem jí vděčná, kdyby mu nepomohla, mohlo to dopadnout strašně,” dodala s tím, že její syn má z nyní z vody obrovský strach a prý se do ní nikdy nechce vrátit.

Kerry Patersonová také vydala varování pro všechny rodiče, kteří si neuvědomují, jaké nebezpečí může pro jejich dítě představovat koupání. „Voda může vypadat klidně a můžete si myslet, že není příliš hluboká, ale můj syn měl také nohy na dně řeky,“ vysvětluje matka topícího se hocha.

„Z ničeho nic hladina stoupla a on se nemohl dotknout dna. Navíc tam byl spodní proud. Ať už jste dobrý plavec, nebo ne, možná si myslíte, že se to nestane, ale ta šance tu stále je a já to teď bohužel vím z vlastní zkušenosti,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články