Dívka trpí zvláštní nemocí. Pojídá oblečení, ale třeba i dřevo. Jde jí o život

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Existuje mnoho poruch příjmu potravy, o nichž se často hovoří, ale existuje i mnoho takových, které zná málokdo. Jednou z nich trpí desetiletá dívka z Manchesteru, která má nutkavou potřebu jíst věci, které k tomu nejsou určeny. O nebezpečném stavu informuje deník The Daily Mirror.

Matka desetileté dívky má o svou dceru velký strach. Kompulzivní porucha příjmu potravy totiž malou Jai nutí pojídat věci jako papír, dřevo nebo dokonce vlastní oblečení. To je však velmi nebezpečné. 

Eric Drooker

Problém se začal projevovat, když byla Jai menší a snědla hedvábný papír. Matka Naomi tomu však nepřikládala větší význam, protože je normální, když si malé děti strkají do úst různé věci. 

Když bylo Jai sedm let, začalo se ukazovat, že situace bude daleko vážnější, než se zdálo. Holčička totiž začala pojídat gumičky, plastové květiny a žvýkala své oblečení. „Nejvíc se bojím, že ji jednou odvezou do nemocnice s otravou,“ říká Naomi.

„Vyměnila jsem všechny její svetry a pořídila ty ze stoprocentní bavlny. Obávám se totiž všech chemikálií v oblečení a takhle alespoň vím, že se vše za šest měsíců biologicky rozloží,“ vysvětluje zoufalá matka.

Tím ovšem trable nekončí, Jai totiž pojídá i jiné věci. „Občas najdu trubičky od toaletního papíru se stopami po kousnutí. Když jsme vyměňovali ložnice, našla jsem kolem 40 kusů rozžvýkaného toaletního papíru strčeného po boku postele, protože se bála, že je najdu,“ vzpomíná Naomi.

Přestože zkoušela svou dceru napravit, nepodařilo se jí to. „Omlouvá se, protože ví, že to nemá dělat, ale nemůže si pomoci,“ uvědomuje si matka. „Zpočátku jsem si nepřipouštěla, že to nemůže ovládat. Teď jen chci vědět, jak jí mohu pomoci a podpořit ji,“ dodává Naomi s tím, že Jai už svůj problém neskrývá, což je velmi důležité.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články