Dívku šikanovali kvůli váze. Zhubla pět konfekčních velikostí a stala se instruktorkou fitness

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Nadváha může způsobovat velké problémy. A to nejen po fyzické stránce, ale i po té psychické. Najdou se totiž lidé, kteří dokáží necitlivými poznámkami druhé zraňovat. Někdo podlehne, jiný se problému postaví. Třeba jako dívka, o níž píše Wales Online.

Chantelle Sorecová dlouhá léta skrývala svou postavu pod oblečení. Odmala totiž měla problémy s přejídáním, které se podepsaly na její váze. Ani to však nedokázala dívku přimět k tomu, aby se nad způsobem svého života zamyslela a něco s ním udělala.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

K tomu dnes dvaadvacetiletou Chantelle přiměly až nechutné poznámky jejích spolužáků na střední škole. Někdo říkal, že její nohy vypadají jako kmeny stromů, jiný přirovnal její břicho k cheeseburgeru. Kvůli této šikaně měla dívka velké psychické problémy, které vedly k tomu, že se začala nenávidět.

Nedívala se na sebe do zrcadla, vyhýbala se všem focením. Nechtěla mít důkaz, že je skutečně obézní. Přesto to byla právě fotografie, kdo donutil Chantelle k činu. Když se totiž v květnu loňského roku viděla na snímku, rozhodla se, že musí začít se změnou.

Za víc než rok shodila pět konfekčních velikostí a začala se stáží na instruktorku fitness. “Pomohli mi ti, co mě šikanovali. Ty komentáře, které mě shazovaly a způsobovaly, že jsem se cítila tak, jak jsem se cítila, byly tím, co mě postrčilo ke cvičení. Způsobilo to, že už jsem nechtěla být tou velkou holkou,” říká dnes vytrénovaná Chantelle.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chantelle Sorec (@chan.sorec1)


“Změnilo mi to sebevědomí. Kdyby mi někdo loni řekl, že si udělám online kurz, abych se stala fitness instruktorkou, vysmála bych se mu a řekla: “Jsi blázen”,” dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články