Divnou tradici snoubencovy rodiny žena odmítá. Kvůli jménu pro dítě zuří spor

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Tchyně jsou pro velkou část nevěst postrachem. Většinou je totiž provází pověst nepříjemných žen, které nedokáží unést, že jim syna ukradne někdo jiný. Spory ovšem mohou vznikat kvůli různým věcem. Jak informuje The Daily Mirror, může se problémem stát i jméno očekávaného potomka.

Rodinná tradice se stala „prokletím“ pro šestadvacetiletou ženu, která se svým snoubencem Johnem očekává první dítě. Podle zvyku rodiny ženicha se musí jména vybírat podle osobnostních rysů, a to se nastávající matce vůbec nelíbí.

Již od roku 1860 však rodina snoubence trvá na tom, aby byla křestní jména volena podle jasných kritérií. „Tady je ten problém: Johnova rodina má podivnou tradici pojmenovávat dívky jmény jako Desire (Touha), Confidence (Důvěra), Destiny (Osud) a podobně,“ svěřila se žena na sociální síti Reddit.

Zároveň oznámila, že trvá na tradičním jménu a rodinnou tradici hodlá porušit. „Oba s Johnem si moc přejeme, aby se nám narodila holčička, ale nebudu jí dávat jméno, jako jsou ta zmiňovaná,“ má jasno budoucí maminka. „Johnově rodině jsem to řekla při jedné večeři. Všechny jsem tím strašně rozčílila. Prý tahle tradice vznikla už v šedesátých letech 19. století,“ vysvětluje žena v šestém měsíci těhotenství.

„Tlačí na mě všichni, včetně Johna, abych vybrala jméno, které by tradici naplnilo. Nevím si rady,“ svěřila se s žádostí o pomoc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články