Dnes pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo. Čeká se opětovný výslech Evy Filipové

Andrej Babiš (ANO) u soudu s advokáty Brunou (na fotografii vpravo) a Bartončíkem (ČTK / Šimánek Vít)

Andrej Babiš (ANO) u soudu s advokáty Brunou (na fotografii vpravo) a Bartončíkem | FOTO: ČTK / Šimánek Vít

Pražský městský soud dnes 26. září bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo. Na programu druhého týdne hlavního líčení jsou výslechy svědků. Obžalobě čelí šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová, oba vinu odmítají.

Nagyová nyní kandiduje za ANO v Jihlavě v senátních volbách. Dostala se do druhého kola, kde se střetne s předsedou horní komory Milošem Vystrčilem (ODS).

(Týdeník FORUM)

Soud plánuje mimo jiné opakovaný výslech úřednice Evy Filipové, která dohlížela na čerpání padesátimilionové dotace společností Farma Čapí hnízdo. Žena totiž po odchodu z jednací síně naznačila, že toho o obžalovaném expremiérovi mohla říct víc.

Soudce už by také měl získat od obhájců písemné odůvodnění toho, proč chtějí vyloučit veřejnost ze čtení posudku o duševním stavu další svědkyně ⁠– Babišovy dcery Adriany Bobekové. Ta se minule nedostavila k výslechu a omluvila to zdravotními důvody.

Státní zástupce by měl zase soudu sdělit, zda bude chtít přibrat nového písmoznalce, který by se vyjádřil k pravosti podpisu Babišova syna Andreje na smlouvě o převodu akcií k Čapímu hnízdu a k možnosti, že smlouvu místo něj podepsal Babiš starší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články