Dnes se koná poslední rozloučení s hercem Janem Třískou

Čtyři Janové - Kačer, Tříska, Hrušínský a Hřebejk (archiv Jana Hrušínského)

Čtyři Janové - Kačer, Tříska, Hrušínský a Hřebejk | FOTO: archiv Jana Hrušínského

Naposledy se dnes mohou lidé rozloučit s hercem Janem Třískou, který tragicky zemřel 25. září na následky pádu z Karlova mostu. Pietní pocta se koná od 9.30 v Národním divadle a vyvrcholí vynesením rakve před zlatou kapličku.

Lidé budou moci položit květinu na forbínu a vyjádřit soustrast do kondolenční knihy ve foyer divadla. Oficiálně poslední rozloučení s legendou českého herectví začne v 10 hodin a mělo by trvat zhruba 40 minut. Čestnou stráž u rakve by měli držet herečtí kolegové Jana Třísky, například Iva Janžurová nebo Jan Hrušínský. Naposledy na Jana Třísku zavzpomíná řada dalších osobností.

Režiséři Jan Svěrák a Jiří Mádl také připravili video, které bude sestřihem vybraných scén z Třískových filmů a záběrů Jana Třísky z poslední doby.

Po skončení smutečního obřadu bude rakev vynesena špalírem osobností až před Národní divadlo. Policie pak pozastaví dopravu, než rakev odveze pohřební vůz.

Jan Tříska, který trvale žil v Los Angeles, přiletěl do České republiky na natáčení filmu Na střeše s režisérem Jiřím Mádlem. Za dosud nevyjasněných okolností spadl Tříska 23. září z Karlova mostu, kam s oblibou chodil rozjímat. O dva dny později ve věku 80 let zemřel.

Posledním filmem, který Jan Tříska natočil, je Po strništi bos v režii Jana Svěráka. Snímek dějově předchází Obecné škole, ve které, rovněž pod režijní taktovkou Jana Svěráka, ztvárnil Jan Tříska nezapomenutelnou roli Igora Hnízda. Film Po strništi bos momentálně uvádějí česká kina.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články