Dnešní Rusko prý není SSSR, vysvětlují nám snaživí Putinovi mloci

Vladimir Putin na přehlídce ke Dni vítězství  (Kremlin.ru)

Vladimir Putin na přehlídce ke Dni vítězství | FOTO: Kremlin.ru

Je to oblíbená fráze, kterou do nás pumpují jedinci navedení, hloupí i placení už řadu let. Jako by se tím něco vysvětlovalo. Dnešní Rusko prý není SSSR, vysvětlují nám snaživí Putinovi mloci.

Ve školení o bytostných rozdílech mezi Ruskou federací a Sovětským svazem vynikají opakovaně i některé bývalé politické veličiny. Mezi nimi třeba nositel Puškinovy ceny udělované samotným velkým V. V. Putinem Václav Klaus. Pár citátů:

FORUM 24 (archiv)

„‚Navzdory tomu, že politický, ekonomický, společenský či jakýkoliv jiný život v Rusku nyní je značně rozdílný od mé země a že bych tam nechtěl žít a že bych nebyl šťastný v takovém politickém a ekonomickém systému, jsem připraven rozlišovat mezi Sovětským svazem a dnešním Ruskem,‘ uvedl prezident v pátek v kalifornském Simi Valley během panelové diskuse na konferenci o podílu bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana na pádu komunismu, od kterého uplynulo 20 let.“ (ČT, 7. 11. 2009)

„Exprezident Václav Klaus nesouhlasí s nynějším nepřátelstvím západních elit vůči Rusku. Toto nepřátelství je podle něj založeno na chybném a zastaralém pohledu na tuto zemi. Řekl to v rozhovoru, který pod titulkem ‚Václav Klaus: Lži západních zemí o Rusku jsou obludné‘ zveřejnil o víkendu britský týdeník The Spectator. Někteří západní politici podle Klause přenášejí na Rusko svou nenávist vůči socialistickému východnímu bloku. Jenže dnešní Rusko není dřívější Sovětský svaz. ‚Propaganda USA/EU proti Rusku je skutečně směšná a já s ní nemohu souhlasit,‘ zdůraznil Klaus.“ (Haló noviny, 29. září 2014)

„Nechávat Rusko mimo je dětinské a hloupé,“ řekl Klaus. „Pro nás byla hrozba Sovětský svaz, dnešní Rusko není žádná hrozba. Mě opravdu (ruský prezident Vladimir) Putin ničím neohrožuje,“ uvedl Klaus. Zdůvodnil to tím, že Rusko neposílá každý týden direktivy do našeho zákonodárství, které povinně musíme zavést, abychom byli dobrými a hodnými, jako to dostáváme z Bruselu, řekl Klaus. (Lidové noviny, 10. 6. 2018)

Ten se nějak snaží. Ale jděme dál.

Petr Bystroň, německý politik českého původu, od října 2015 bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo. To je ta strana, jak tam pořád zvali Václava Klause řečnit, když už ho nikam jinam s jeho názory moc nezvali:

„Ti, kteří zažili druhou světovou válku, se nikdy nezbavili zášti vůči Němcům. Jenže stejně tak, jako nemá dnešní Německo nic společného s třetí říší, tak ani dnešní Rusko není Sovětským svazem. Čtyřicet let komunismu nám však zdeformovalo pohled na tuto zemi.“ (MF DNES, 20. 11. 2009)

()

Oskar Krejčí, politolog, evidován v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti v celé řadě kategorií pod krycími jmény Oskar a Kaláb od roku 1975. „Co se týká útoku Sovětského svazu na Polsko, shrnuje jej politolog takto: ‚Hranice SSSR byla posunuta na západ, což se ukázalo jako mimořádně významné po německém útoku na Sovětský svaz v červnu 1941. Varšava ovšem dodnes využívá tohoto faktu k dehonestaci současné Moskvy, bez ohledu na to, že dnešní Rusko není Sovětský svaz.‘“ (Parlamentní listy, 3. 9. 2019)

Takhle bychom mohli hledat pořád dál, ale věta „Dnešní Rusko není Sovětský svaz“ je pravděpodobně jakási mantra, která se buď vynořila sama od sebe z hlubin kolektivního nevědomí, nebo ji někdo vymyslel v nějakém současném Agitprop centru. Samozřejmě ne sovětském, protože SSSR už neexistuje a dnešní Rusko nemá s tímto útvarem nic společného, jak nám veličiny vysvětlují.

Teď naposledy, zřejmě aby velká myšlenka neupadla do zapomenutí, nám to 27. února sděluje Lubomír Man na webu Euserver.cz. Tento dobrý muž je autorem řady článků s lákavými titulky:

„Petříček a metoda Sorosova kukaččího vejce.“

„Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti ještě vyšší vrchností euroatlantickou…“

„Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!“

„Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.“

„Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy.“

Tentokrát nám Putinův mlok, totiž pardon, autor, napsal něco o neotřelé myšlence. Ano, hádáte správně, je to ujištění, že dnešní Rusko není někdejší Sovětský svaz. Kdybychom to náhodou nevěděli.

Rabín Lionel Blue (F24)

Mlok, tedy vlastně autor, píše: „To nevoňavé a zlé, nad čím kdysi visela rudá vlajka se srpem a kladivem, se teď jednoduše pověsí tříbarevná vlajka ruská. A je po ftákách. Účel takového posunu je jasný. Co nejvíce špatného a politováníhodného sovětského z minulosti, jako třeba pracovní tábory gulagu, se už nebudou dále připisovat SSSR, protože to by už bylo beze smyslu vzhledem k tomu, že SSSR už neexistuje, ale připíše se to současnému Rusku, třebaže to s oněmi gulagy nemá morálně nic společného, a odsuzuje je možná ještě víc, než je odsuzují oni naši páni redaktoři z ČT. Ti to samozřejmě dobře vědí, ale narodili se už jednou takoví, že jim takováto drobnost spánek neruší. Takže označovat vše minulé a odsouzeníhodné sovětské za ruské se už dnes v praxi vysílání ČT stalo jevem běžným a trvale zavedeným. Minimálně mládež na tenhle trik jistě zabere.“

V duchu mločího myšlení je to podle pisatele takhle: „Ber to tedy tak, že o logiku už dnes v euroatlantickém tažení proti Rusku nejde, že jde o nejpustší a nejzlotřilejší propagandu, či cosi jako boxerský mač, při kterém jeden z oněch dvou soupeřů už shodil rukavice z rukou a rozhodčí (snad OSN) při pohledu na takovouto definitivní sportovní zkázu z ringu raději utekl.“

Děkujeme za tykání. Už jsme si skoro od soudružských dob odvykli, než nám to facebook hlasy lidu zase vrátil.

Ta zápletka není složitá. Dnešní Rusko skutečně není to samé jako nebožtík Sovětský svaz. On byl totiž Sovětský svaz jeden takový převlek imperialistického Ruska, ovšem ještě horší, než bylo to, co v zemi panovalo za carské vlády. Cara mají stále, jen se mu říká prezident a nezavedla se zatím dědičnost funkce. Je jím náhodou důstojník sovětské KGB. KGB dále existuje, jen se ta tajná policie přejmenovala a trochu reorganizovala. Už se rodí nová státní ideologie, do které se musí vejít vlastenectví, pravoslaví, odpor k liberálnímu Západu a všechno z historie země, tedy i z období SSSR. Jen období Michaila Gorbačova a Borise Jelcina je v nemilosti. Soudy soudí podle zadání vládnoucí moci, média jsou poslušná, neposlušná jsou vytlačena na okraj, existují lágry pro jinak smýšlející, vraždí se političtí odpůrci, posílají se vojáci do jiných zemí, kde nemají co dělat, mlátí se demonstranti, policie mučí lidi na služebnách. Kde jsou nějaká zlepšení? Jistě jsou tu i změny. Třeba vznik vrstvy miliardářů, to dřív nebylo. Jsou to ale miliardáři poslušní, jinak by taky skončili v lágru nebo v emigraci.

No a protože se mnoho nezměnilo, opatřila si Moskva opět svou vrstvu užitečných idiotů i placených agentů, kteří nám sdělují jeden ze základních článků nové víry: „Dnešní Rusko nemá nic společného se SSSR.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]