Do areálu ambasády USA v Bagdádu dopadly tři rakety

ilustrační snímek (ČTK)

ilustrační snímek | FOTO: ČTK

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dnes dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla v době večeře jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje. Bezpečnostní zdroj uvedl, že na ambasádu bylo vypáleno celkem pět raket; areál zasáhly tři.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. Do vládní čtvrti dopadly naposledy rakety 4. a 5. ledna.

Situace v zemi je napjatá od doby, co americká armáda 3. ledna zabila v Bagdádu vlivného íránského generála Kásema Solejmáního a člena vedení iráckých milicí Abú Mahdího Muhandise. Írán pak 8. ledna vypálil na základny v Iráku, kde působí Američané, množství raket. USA až s odstupem přiznaly, že zraněno bylo 34 amerických vojáků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]