Do Babišových novin opět proudí státní peníze

Lidové noviny - pátek 5. 6. 2020 (archiv)

Lidové noviny - pátek 5. 6. 2020 | FOTO: archiv

V pátečním vydání Lidových novin a MF DNES mají inzerát státní České dráhy. V Lidovkách je navíc další inzerce – od Českého rozhlasu Plus. Střet zájmů pokračuje, zjevně už ani nikoho nezaráží a vydavatelství Mafra premiéra Andreje Babiše inkasuje peníze všech občanů České republiky.

V obou denících najdeme inzerci Českých drah. Jak před časem informoval server iRozhlas.cz, právě Babišovo vydavatelství získalo od státního železničního dopravce daleko nejvíce peněz. A je zjevné, že se v této praxi pokračuje i nadále. Pokud snad ještě existuje někdo, kdo pochybuje o problému jménem konflikt zájmů, tady má další z mnoha důkazů.

Je naprosto nepřijatelné, aby státní podnik inzeroval v listu, který patří předsedovi vlády. Kdyby se podobná věc přihodila před deseti lety, bylo by to téma číslo jedna. Pro všechny. A teď je ticho. Nejde navíc jen o střet zájmů, ale o legitimizaci toho, co se v těchto novinách píše. Od vyhrožování konkurentům přes ruskou propagandu až po vyložené lži.

Není to ani zdaleka poprvé, kdy Babišova média vydělávají díky inzerci od státu. Za všechny jmenujme kampaň na loterii Účtenkovka, kde si peníze rozdělilo jeho Rádio Impuls s rádiem Kiss. V Lidových novinách inzerovalo taktéž ministerstvo financí.

Střet zájmů Andreje Babiše je celoevropským tématem. Jde o věc, kterou již poněkolikáté bude řešit plénum Evropského parlamentu. Nejde o žádný „údajný“ střet zájmů, jak se nám snaží vnucovat vládní propaganda a bohužel také veřejnoprávní média, která se poté neštítí inzerovat v Lidových novinách.

Jak dlouho si ještě tuhle absurditu necháme líbit?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]