Do Bílého domu míří bývalý nomenklaturní komunista a estébák, píše Rouček

Libor Rouček (Pavel Hofman)

Libor Rouček | FOTO: Pavel Hofman

Andrej Babiš se chlubí, že ho Donald Trump pozval do Washingtonu. Zatímco ministerský předseda hovoří o obrovské cti pro Českou republiku a vymýšlí, jaký dárek americkému prezidentovi doveze, jiní lidé tak nadšení nejsou. Například bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček vysvětluje, v jaké situaci se ve skutečnosti schůzka odehrává.

„Koukám jak se Andrej Babiš natřásá, že byl pozván do Bílého domu. Dost neprávem. Česká Republika je totiž jedinou západní zemí, jejíž prezident či premiér ještě nebyli u prezidenta Trumpa. Bílý dům zevnitř dávno poznali evropští premiéři od Norska po Albánii, prezidenti Slovenska či Slovinska a mnoha dalších i těch nejmenších zemí. Česká Republika v tomto seznamu doposud chyběla,“ vysvětluje Rouček na svém facebookovém profilu.

Uznávaný politik také připomíná, že není důvod jásat. „V roce 30. výročí pádu komunismu a 20. výročí vstupu do NATO by to byla ostuda. A protože prezident Zeman má do Bílého domu vstup zakázán, pozván byl premiér. Nic víc a nic méně. Že tímto premiérem je zrovna bývalý nomenklaturní komunista a estébák je jen smutnou ironií osudu. Za kterou si můžeme sami,“ shrnuje smutnou situaci bývalý europoslanec.

🇨🇿🇺🇸 Koukám jak se Andrej Babiš natřásá, že byl pozván do Bílého domu. Dost neprávem. Česká Republika je totiž jedinou…

Zveřejnil(a) Libor Rouček dne Pondělí 4. března 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]