Do boje s Jiřím Drahošem se pustili i konspirační teoretici

ČTK

Jiří Drahoš | FOTO: ČTK

Vypadá to, že na Jiřího Drahoše a další prezidentské protikandidáty Miloše Zeman je opravdu těžké něco najít. A proto dezinformační servery sahají k různým manipulacím a lžím. Již jsme psali, že do boje o Hrad se vložil Aeronet.

„V první polovině prosince se objevily dvě dezinformace týkající se prezidentských voleb. Obě dezinformace byly publikovány na webu Aeronet. Dezinformace, dle níž George Soros a Karel Schwarzenberg budou financovat protikandidáty Miloše Zemana, byla publikována 8. 12. Posléze se začala objevovat v diskuzích pod články na Parlamentních listech a Novinkách. Poté, co na ni upozornily Hospodářské noviny (12. 12.), informoval o ní i text publikovaný na webu Eurozprávy.cz (14. 12.). Posléze se objevila na webech NWOO, Svobodné noviny a Protiproud (18. 12.). V posledním prosincovém týdnu se tato dezinformace již objevovala minimálně (viz graf č. 5). Dezinformace obviňující státní orgány (Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost) z přípravy informační kampaně proti prezidentu Miloši Zemanovi, publikovaná 12. 12., se na žádném dalším webu neobjevila.“

V posledních dne se do „boje“ s Jiřím Drahošem pustili i různí konspirační aktivisti. Například bloggerka Jiřina Holotová nebo server Tadesco.cz, který ještě vyzval k co nejvyššímu sdílení. Jiřina Holotová se domnívá, že je členem zednářské lóže, Tadesco.cz zase, že je iluminátem. Důvodem je, že v roce 2011 další konspirační server Freeglobe zveřejnil nijak nepodloženou a neodzdrojovanou zprávu, že Jiří Drahoš byl členem České asociace Římského klubu. Ta podle nich může za mezinárodní spiknutí a je součástí plánu na Nový světový řád. Servery se odkazují na rakouskou stránku Římského klubu. Zde však jméno Jiří Drahoš není zmiňované ani v archivu. Jméno Jiřího Drahoše se neobejvuje ani na stránkách „centrály“ Římského klubu.

Samotný Římský klub je ve skutečnosti think tank, který byl založen v dubnu 1968. Má spojovat osobnosti z vědeckého sektoru a průmyslu. Hlavním tématem je životní prostředí a udržitelný život. Vědci i průmyslníci se domnívají, že vlivem člověka na životní prostředí může dojít k obrovským škodám.

Česká asociace Římského klubu je registrovaným spolkem a podle všeho nevyvíjí téměř žádnou aktivitu.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner