Do ČR dorazil verdikt OLAF. Úřady mlčí, Babiš je smutný. Co to znamená?

repro Facebook Andreje Babiše

Andrej Babiš | FOTO: repro Facebook Andreje Babiše

Jednoznačnou zprávou dne je zjištění deníku FORUM 24, že Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF ukončil vyšetřování údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo, který měl spáchat premiér Andrej Babiš. OLAF řekl, že vyšetřování ukončil a svá zjištění postoupil kompetentním úřadům v ČR a Evropské komisi. To by mohlo znamenat, že úřad zřejmě nedošel k tomu, že je vše v pořádku, ale naopak.

Kdyby evropští vyšetřovatelé zjistili, že Babiš a Faltýnek nic nespáchali, pravděpodobně by to nepotřebovali hlásit Evropské komisi a několika úřadům v České republice.

Zajímavá je reakce úřadů v ČR. Zřejmě se horkého předvánočního bramboru bojí. Nikdo nechce nic říci. Ministerstvo financí, policie, Nejvyšší státní zastupitelství, mluvčí Andreje Babiše nezvedá telefon. Babiš sám se do toho zamotává. Nejprve tvrdí, že o ničem neví, vzápětí prohlašuje, že nic komentovat nebude, protože to píše pan Šafr (na mysli měl šéfredaktora FORUM 24 Pavla Šafra). Babiš byl v živém vstupu z tiskovky evidentně přešlý, působil až smutně ve srovnání s předchozími dny. Co to? Už ví, co OLAF zjistil? Je smutný, že dav včera skandoval před sněmovnou, že má jít do koše?

Jisté je, že Andrej Babiš, jeho rodina a Jaroslav Faltýnek nedostali hezký dárek k Vánocům.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner