Do KSČ, do politiky a na Krétu Babiš nechtěl, ale stejně ho tam osud nasměroval

FB A. Babiše

Premiér Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Andrej Babiš je zmítán osudem a hnán životem jako mořeplavec na rozbouřeném moři, nebo jako antický hrdina, se kterým si pohrávají bohové. Vždycky něco nechce a dopadne to úplně naopak. Ale vždycky vlastně docela příjemně.

Teď došlo ohledně premiéra zase na porovnávání slov a činů. Zatímco lid je vyzýván, aby si užíval místo zahraničních dovolených tuzemských krás, sám pojede v srpnu na Krétu. Na svém Rádiu Impuls to vysvětloval: „Já dneska jedu potřetí do lázní. Vyzval jsem lidi, aby utráceli u nás doma, a to dělám i já… Co se týká Kréty – minulý rok v červenci zkrátka mi koronavir nezavolal, abych nezaplatil ten hotel dopředu, a moje dcera mi řekla: ‚Tati, musíme tam jít.‘ No tak jsem to zaplatil v hotelu, slíbil jsem to dceři. Vím, co to zase bude. Bude to peklo, Babiš vyzýval utrácet doma a dovolil si jít do Řecka, no to je skandální. Moje paní je teďka dokonce v Chorvatsku. Jo, tak udělám výjimku, ale moje dcera je pro mě strašně důležitá, rodina je pro mně strašně důležitá, tak s dovolením všichni ti moji kritici a nepřátelé, snad to rozchodí.“

FORUM 24

Takže jet na Krétu ho donutila dcera. On ho pořád někdo k něčemu nutí. Takhle se stal čirou náhodou i komunistou. „Byla to chyba. Byl jsem člen KSČ, ale donutila mě k tomu máma, která dělala vše pro to, abych se tam dostal kvůli kariéře,“ vysvětloval v roce 2013.

Několik týdnů předtím, než založil hnutí ANO, vykládal, proč nikdy nepůjde do politiky. „Nemám pro to předpoklady, jsem diskvalifikovaný. Jsem původem Slovák, ale cítím se taky být Čechem. Jsem bývalý člen KSČ, bývalý pracovník podniku zahraničního obchodu. Jsem takový ten prospěchář starého režimu, který do strany vlezl, aby mohl cestovat do zahraničí, nejsem asi historicky morální ideál,“ řekl v září 2011 v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Žít jako výjimečná osoba musí být těžké. Ostatní si neobjednávali dopředu dovolené, nemají matky a dcery. Jen Babiš. Tak co mu kdo může vyčítat.

Jedna věc je ale zajímavá. Kdykoli nespoutané síly sudby někam Babiše proti jeho vůli dotlačily, docela si polepšil. Kariéra normalizačního straníka v zahraničním obchodu, funkce premiéra, řecké slunce a šumění moře místo bzučení komárů u nějakého českého rybníka. Tomu by se astrologicky dalo říct být narozen za šťastné konstelace hvězd.

V Orwellově Farmě zvířat prasátka ostatním zvířatům sdělila, proč jablka budou jíst pouze ona. Vědci zjistili, že to organismu prasat prospívá. A na to nemá nikdo co namítnout. A vůbec, chudoba u PC ať to rozchodí, nezávidí lidem, co něco v životě dokázali, a řídí se radami odborníků. A bude líp.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner