Do mých dětí Zeman kopat nebude, zastal se Daniel Kroupa syna Janka

Daniel Kroupa (ČTK)

Daniel Kroupa | FOTO: ČTK

Nedělní rozhovor prezidenta pro Frekvenci 1 přinesl i očekávanou dávku invektiv směrem k novinářům. Ti jsou dlouhodobým nepřítelem hlavy státu, nyní se Miloš Zeman zaměřil na redaktora serveru Seznam Zprávy Janka Kroupu. Toho označil za podvodníka. Proti tomu se ohradil novinářův otec, filosof Daniel Kroupa.

Rozhovor s prezidentem probíhal, jak je na Frekvenci 1 zvykem, v přátelské a nekonfliktní atmosféře. Proto Zeman mohl lhát v přímém přenosu, aniž by mu moderátor vysvětlil, že se mýlí.

()

Když tedy přišla řeč na zjištění serveru Seznam Zprávy, podle nějž měl Jan Hamáček plánovat cestu do Moskvy kvůli tomu, aby tam vyhandlovat informace BIS o útoku ve Vrběticích za vakcínu Sputnik V, mohl prezident bez problémů začít urážet.

„Podle mého názoru Seznam.cz je takový odpadkový koš české žurnalistiky, protože v něm pracují neúspěšní novináři, kteří byli uvolnění ze svých předchozích mediálních pozic,“ řekl Zeman. „Koneckonců, jak mi říkal generální ředitel Českého rozhlasu, i Janek Kroupa byl odejit z Českého rozhlasu kvůli své nedůvěryhodnosti,“ dodal.

To ovšem záhy po konci rozhovoru ostře odmítl šéf zpravodajství Seznamu Jiří Kubík. „Miloš Zeman je soudem uznaný lhář, ale to neznamená, že si od něj člověk nechá jeho lži líbit,“ zdůraznil novinář. „Reportér Janek Kroupa, za jehož prací pevně stojíme, přestoupil z ČRo do Seznam Zpráv dobrovolně, odnikud nebyl vyhozen! Ohrazuju se i proti výpadu, že je Janek podvodník. Je to ubohé,“ napsal na facebook Kubík.

I další Zemanova slova se dočkala odezvy. To když prezident označil Janka Kroupu za podvodníka a obskurního novináře. Tyto urážky si nenechal líbit jeho otec Daniel Kroupa. „Prezident Zeman mě dnes zařadil na seznam nepřátelských osob. Vždycky je špatné být nepřítelem, z jeho strany je to ale hloupost. Dělat si nepřítele z bývalých přátel je chyba. Do mě může, ale do mých dětí kopat nebude!“ vzkázal Zemanovi rázně bývalý poslanec, senátor a významný politik polistopadových roků. 

Svými slovy o nepřátelství reagoval Kroupa na jinou část rozhovoru, v níž Miloš Zeman hovořil o pietě na Pražském hradě. „Zažil jsem několik ubožáků, kteří to kritizovali, třeba kvůli kelímkům. Vzpomínám si třeba na Daniela Kroupu, což je podle mého názoru zapšklý neúspěšný politik,“ řekl prezident na Frekvenci 1.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]