Do řeky Bečvy opět unikla neznámá látka. Na místě zasahují hasiči

V Bečvě během havárie zahynult tuny ryb. (Hasiči Olomouc)

V Bečvě během havárie zahynult tuny ryb. | FOTO: Hasiči Olomouc

Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí ve středu znovu unikla neznámá látka. Na hladině se vytvořila pěna, hlášen je i úhyn ryb. Na místě zasahují hasiči, čeká se také na inspektory životního prostředí. Město vyzývá občany, aby se k řece nepřibližovali.

„Ve středu 2. prosince došlo v místní části Juřinka k úniku dosud neznámé látky do řeky Bečvy, a to z výpusti pod mostem na pravém břehu řeky, která vede z areálu bývalé Tesly Rožnov pod Radhoštěm,“ informovalo na své oficiální facebookové stránce město Valašské Meziříčí. 

O události byla informována také policie a Povodí Moravy, které je správcem toku. 

Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, který společně se zástupci chemické laboratoře z Frenštátu pod Radhoštěm odebírá vzorky. “Provádíme i měření Ramanovým spektrometrem. Nachází se tam i nějaké mrtvé ryby,“ dodala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Na místo míří také ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

„Důrazně nedoporučujeme veřejnosti až do odvolání vstup do řeky Bečvy, ani koupání zvířat či jakýkoliv odběr vody od mostu do místní části Juřinka směrem dále po toku řeky,” upozorňuje město.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články