Do sněmovny přišel v maskáčích člen SPD. Kauza ho prý hluboce zasáhla

(Jiří Koubek)

Záhada, kdo byl muž, který přišel na školení poslanců a asistentů do sněmovny v maskáčích, je vyřešena. Časopis Týden vypátral, že šlo o neúspěšného kandidáta SPD do dolní komory parlamentu Martina Stehlíka.

Devětadvacetiletý muž přijel v inkriminovaný den do Prahy s asistentkou poslance SPD Jaroslava Dvořáka Annou Stodůlkovou. Stehlík se podle časopisu o školení dozvěděl na poslední chvíli a nedostal možnost se převléknout, ačkoliv vhodné oblečené s sebou v autě měl. Po krátkém váhání prý nakonec svolil, že do sněmovny půjde, protože mu bylo řečeno, že školení bude krátké.

Martina Stehlíka podle Týdne kauza natolik zasáhla, že se rozhodl odevzdat svou stranickou průkazku a stáhl se do ústraní. Muž byl přitom nedávno zvolen místopředsedou zlínské SPD.

Původně se rozšířila zpráva, že muž v maskáčích je poslanec Marian Bojko (SPD). Bojko se proti tomu později ohradil a připojil svou fotku v obleku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]