Do trikoloristy Štěpánka vstoupil strašidelný duch Vladimira Putina

Petr Štěpánek. (commons.wikimedia.org/CC BY-SA 4.0/MUSIC Report Roman Binder)

Petr Štěpánek. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY-SA 4.0/MUSIC Report Roman Binder

Petr Štěpánek, první místopředseda Trikolory (to je taková neúspěšná strana založená a opuštěná Klausem juniorem), prohlásil, že by ukrajinskému prezidentovi Zelenskému vestoje netleskal. V rozhovoru pro Parlamentní listy 23. června objasnil, že politiky je prý třeba hodnotit podle výsledků jejich práce.

Petr Štěpánek bude nejspíš jednou z prvních obětí nasazení umělé inteligence. Pokud bude třeba produkovat takzvané myšlenky v duchu nejpitomější kremelské propagandy, obstará to lépe stroj. Obsah bude tentýž, tedy poměrně nenáročný, ale robot se neunaví. Jméno bude samozřejmě možné robotům propůjčovat jako značku. Nic proti tomu.

V Parlamentních listech do toho Štěpánek šel vskutku rázně. Ocitujme několik výsledků titánského mentálního vzepětí.

(Týdeník FORUM)

Tak třeba o ukrajinském prezidentovi Zelenském:

„V zásadě proti tomu člověku nic nemám, je to určitě skvělý marketér, ale jako politika bych si ho nevybral, ani mu freneticky vestoje netleskal. Politiky totiž musíme hodnotit podle výsledků jejich práce. A kam od roku 2019, kdy byl zvolen s programem, že urovná situaci na Donbasu i vztahy s Ruskem, Ukrajinu přivedl? K naprostému rozvratu. K té válce totiž vůbec nemuselo dojít. Stačilo třeba skutečně uvést v život uzavřené minské dohody.“

No ono by třeba stačilo, kdyby Rusko neposílalo na území sousedního státu své vojáky a další vojenskou techniku. Tvrdí, že to nedělají, jenže je u toho mnohokrát Ukrajinci chytili. Pak si tedy v Kremlu začali vymýšlet, že to nejsou vojáci, ale bývalí vojáci na dovolené. Že si nějaký občan Ruské federace jede na dovolenou na území sousední země a vraždí tam lidi, to je zřejmě v Putinově říši legální. Co se kdo rozčiluje?

Taky třeba Rusko nemuselo sestřelit civilní letadlo Malaysia Airlines. Vytrvale lžou, že to oni nebyli, ale je dokázané, že byli. Pokud někomu ty důkazy nestačí, může klidně už věřit i v placatou Zemi.

Putin vede válku proti Ukrajině osm let, začal hned poté, co ukradl Krym. Ukrajinci žádné vojáky a zbraně na území Ruska neposílají.

()

Pak ještě malá dávka Štěpánkovy nechutnosti: „Zelenskému měl také někdo prozradit, že heslo ‚Jsme s vámi, buďte s námi!‘ nefungovalo, neboť Dubček a spol. ideály pražského jara obratem zradili a na nás se vykašlali. A rovněž Havlovo heslo, že ‚pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí‘ se už dávno přeměnilo na ‚pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí‘. Tohle vymizení předložky ‚nad‘ si tu prožíváme den co den.“

Prožíváme tedy něco úplně jiného. Tažení ruských švábů, Putinových mloků, užitečných idiotů a prokremelských kolaborantů. Všechno v duchu Václava Klause, laureáta Puškinovy ceny a návštěvníka sedánek na ostrově Rhodos, které pro zhrzené bývalé veličiny a prosťáčky ze Západu pořádal agent KGB Vladimir Jakunin. Tam se Klaus a Miloš Zeman a další doma zneuznaní mohou tetelit, jak jsou konečně zase významní. Za tyto chvíle štěstí se odmění tím, že se vciťují do toho, jak to má Rusko těžké, trousí, jak je Evropa prohnilá a jak všichni úpíme pod jhem Bruselu a neomarxismu.

Pak, protože demagog předjímá námitky, Štěpánek pípne: „Putinovu odpovědnost za skutky ruské strany samozřejmě nic nesmaže…“, načež se hned pilně pustí do toho smazávání: „… ale zároveň se nelze tvářit, že minimálně od mnichovské mírové konference v roce 2007 neříkal západním politikům svoje výhrady k jejich počínání ve východní Evropě.“

Poslanci Evropského parlamentu většinově podporují Ukrajinu vzdorující ruské agresi (Evropský parlament / EU)

To Putin samozřejmě říkal, jen ty jeho výhrady byly naprosté nesmysly, tak se s tím těžko dalo něco dělat.

A nakonec se pan Štěpánek pustí do boje za mír. To je od dob SSSR taková tradice. Bojuj za mír tím, že oslabíš vlastní. Takže za všechno nemůže banda válečných zločinců v Moskvě, ale my a Američani a EU:

„Je to samozřejmě zcela legitimní politický postoj, že povinností České republiky je po boku Spojených států amerických a Evropské unie bojovat proti Rusku až do posledního Ukrajince. Je to samozřejmě zcela legitimní postoj, že Česká republika má Ukrajině posílat další a další zbraně, aby válka trvala co nejdéle a zemřelo co nejvíce dalších lidí. Je to samozřejmě zcela legitimní politický postoj provozovat po doznění Zelenského projevu ‚standing ovation‘, neboli ovace vestoje, jako někde v Severní Koreji na sjezdu komunistické strany.“

A ještě: „Než nejrůznější politické marketéry, řinčící zbraněmi, raději si poslechnu, co říká třeba Henry Kissinger, legenda světové diplomacie, který Ukrajině radí ‚vyměnit kus svého území za mír‘.“

()

Henry Kissinger by mohl vyměnit za mír třeba svůj barák, nikdo mu nebrání.

Osoby jako Petr Štěpánek nejsou důležité jako jednotlivci, ani jejich bizarní politické útvary. Za povšimnutí stojí jako zástupci celého proudu legitimizujícího kremelské zločiny a lhaní. Trapné je to už proto, že v Kremlu sami svým blábolům nevěří. Dobře vědí, že na Donbasu nebyla žádná genocida, že ruskojazyčné obyvatele Ukrajiny teď plošně vraždí putinovské hordy, že nikde nebyly žádné tajné laboratoře připravující infikované netopýry k útoku na Rusko. Pod vlivem kokainu není prezident Zelenskyj, ale spíš to vypadá, že šňupe značná část moderátorů ruské státní televize. Zbytek věrchušky se obrátil k rodné vodce, kromě Putina, který změněného stavu mysli dosahuje fantasmagoriemi, ve kterých si připadá jako Petr Veliký.

Že by naši prokremelští mloci (Tomio Okamura, Jaroslav Bašta, Ivan David, Zuzana Majerová-Zahradníková, Vojtěch Filip, Kateřina Konečná, Lubomír Volný a hejno různých strašidelných „analytiků“ z Parlamentních listů) těm blábolům skutečně věřili? To by bylo opravdu vážné, tak zle na tom není ani průměrný školák.

Jisté je, že nějaká porucha tam bude.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články