Do utajované ruské továrny na rakety chodili rok neznámí lidé

Youtube, screenshot

Ruská továrna na rakety, ilustrační snímek | FOTO: Youtube, screenshot

Do utajovaného závodu společnosti „Taktické raketové výzbroje“ v ruském Koroljově docházeli více než rok neznámí lidé. Podniková ostraha zjistila, že kdosi v továrně zaměstnal osm uklízeček – které ale ve skutečnosti neexistovaly. Systém je ovšem evidoval a na jejich karty zaznamenával i činnost v průchodu – většinou po šesté večer.

Eric Drooker

Ostraha by si zjevně ničeho podezřelého nevšimla, nebýt anonymu doručeného Radě bezpečnosti Ruské federace. Pisatel si stěžoval na vedoucího oddělení, jistého Alexandra Osipova a zmínil se o existenci mrtvých duší v jednom z oddělení.

Autor dopisu byl dílem dobře informovaný, netušil však, že za tyto mrtvé duše večer co večer přicházejí jacísi lidé do továrny. Nikdo nechápal, o koho se jednalo a co tam dělal. Následná kontrola odhalila, že kdosi vystavil průkazy na osm jmen, která ale nikomu ze zaměstnanců nebyla povědomá. Přesto do továrny na rakety po večerech zjevně docházeli lidé. Osipov důstojníkům tajných služeb řekl, že o falešných uklízečkách neměl tušení a situaci vyřešil následujícím způsobem:  Uklízečky vyhodil, jejich karty zrušil a hlídači od té doby pilně předstírají, že se nic až tak strašného nestalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner