Dobrá zpráva: Prezident Zeman už nikoho nezajímá

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Je to patrné již delší dobu. Miloš Zeman je celé měsíce zalezlý na zámku v Lánech a jeho spolupracovníci čas od času vyvinou velké úsilí, aby ho ukázali veřejnosti. Tak se stalo i při návštěvě u amerického velvyslance (blíž k Bílému domu se už Zeman nedostane) u příležitosti připomínky Dne nezávislosti USA. Byl to sice trapas jako vždycky, ale už to skoro nikoho ani ze židle nezvedlo. A proč? Protože je úplně jedno, co si český prezident myslí, a ještě víc jedno je, co říká.

Zeman na akci kritizoval aktuální protesty a mj. heslo Black Lives Matter, které označil za rasistické. Nejde o souhlas nebo nesouhlas s tím, co se v USA děje, ale o to, jak nevhodné Zemanovo chování opět bylo. Šlo o sváteční událost, o chvíli, kdy by bylo pěkné projevit úctu, nebo alespoň mlčet.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Jenže to, že Zeman je buran a hulvát, každý ví. Ono už to veřejným prostorem ani zahýbat nemůže, protože český prezident se postaral o to, aby jeho role byla tak marginální, jak to jen jde. Člověku by ho možná mohlo být až líto, když už se dostane ven, musí se snažit, aby upoutal pozornost za jakoukoli cenu. Mnoho příležitostí nemá.

Dobrá zpráva je také to, že si Miloše Zemana už nikdo nevšímá ve světě. Není nikam zván, do České republiky nikdo nejezdí, v zahraničních médiích ho (na rozdíl od skandálů premiéra Babiše) nenajdete. Sám sebe poslal do bezvýznamnosti tři roky před ukončením svého mandátu. Samozřejmě je to dobře, protože Zeman je schopen udělat ostudu úplně všude a za jakýchkoli okolností.

Pokud tedy patříte mezi tu hrstku lidí, které chování Miloše Zemana stále ještě rozčiluje, vězte, že je to zbytečné. Český prezident a jeho slova nemají vůbec žádnou váhu, pro svět je jen podivnou figurkou, která má problémy s alkoholem. A tak to i zůstane.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]