Dobrý byznys jménem Ortel. Kapela prodává náušnice i dámské šortky

web kapely Ortel

Šortky kapely Ortel | FOTO: web kapely Ortel

„Vlastenectví“ jako fajnový byznys. Projekt Ortel zpěváka Tomáše Hnídka na sebe upozorňuje nejen xenofobními texty, triviální hudbou a hajlováním účastníků některých koncertů. Především jde o kšeft.

Kolik stojí být pravým „vlastencem“ a fanouškem Ortelu? Vstupenka na koncert vyjde většinou na 250 až 350 korun. Ale například v Budějovicích budou brzy hrát pro fanoušky, kteří zaplatí za vstupenku 490 Kč. Jinak kapela vybírá od pořadatelů koncertu většinou 30 000 až 50 000 Kč.

Zajímavý je merchandise Ortelu. Jejich e-shop zahrnuje několik desítek předmětů. Od obligátních triček, mikin a kšiltovek, přes samolepky, šály, tašky až po náramky a náušnice Ortel nebo dámské šortky s pěkným nápisem Ortel na hýždích. A co za to? Tak šortky jsou za 450 Kč, náušnice za 790 Kč, přívěsek na krk kříž s nápisem Ortel za 1490 Kč, tepláková souprava vyjde na 1800 Kč.

Ortel a jeho družina je další z řady podnikavců, kteří těží z aktuální vlny pravého „vlastenectví“. Protože ti praví vlastenci se poznají podle toho, že mají na tričku napsáno Moje země, moje pravidla, případně Podporuji našeho pana prezidenta Zemana nebo jednoduché Neprojdou! Internetové obchody s tímto sortimentem se vynořují jeden za druhým. Jen Tomáš Hnídek k tomu svému přidal ještě kapelu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner