Dobrý den, jmenuji se Babiš. Tomio Babiš. A neštítím se ničeho

Andrej Babiš a Tomio Okamura. (ČTK)

Andrej Babiš a Tomio Okamura. | FOTO: ČTK

Agenda marketingového týmu Marka Prchala (a tedy Andreje Babiše) se omezuje výhradně na jediné téma – Ukrajina a peníze pro „naše lidi“. Předseda hnutí ANO našel své nové dno a začal lovit v těch nejkalnějších vodách českých duší. Mezi voliči SPD Tomia Okamury. Měl by se ale možná dozvědět, že extremismus velká vítězství téměř nikdy nepřináší, protože v civilizované zemi je extremistů vždy menšina. A také by se to o něm měla dozvědět celá Evropa.

Že se Babiš neštítí vůbec ničeho, to je věc dlouhodobě známá. Ten člověk je skutečně ochoten zaprodat v podstatě každého, jen aby získal pár procent hlasů navíc a zvýšil tak své možnosti udržet se o něco déle u moci. Takže když se ukázalo, že volné místo ohledně oslovování občanů je už jen na okraji společnosti, neváhá toho využít.

(Týdeník FORUM)

V posledních dnech se na Babišových sociálních sítích roztrhl pytel s příspěvky. Jejich cílem je poštvat lidi proti uprchlíkům z Ukrajiny, a tím pádem i proti vládě Petra Fialy, která jim pomáhá. V sobotu například napsal: „Hlavní problém je, že vláda se nestará o české občany. Například samoživitelky, lidé, kteří jsou zdravotně postižení, čekali na byty, nedostali je, a teď najednou byty jsou, najednou umí úřad práce přes aplikaci vyplácet dávku. Proč to neudělají i pro naše lidi? Musí být rovnost, protože pokud naši lidé mají pocit, že na ně naše vláda kašle a stará se jen o Ukrajince, a zatím to tak vypadá, tak to nedopadne dobře.“

Dále jsme se například dozvěděli: „Ta vláda je neakční. Tu vládu nikdo neřídí. Premiér se věnuje teď hlavně zahraniční politice a Ukrajině, tak bych čekal, že pověří někoho z vlády, kdo se bude starat o české občany.“

Jak se zdá, panu Babišovi možná někdo zatajil, že je válka, protože pokud by věděl o tom, odkud lidé z Ukrajiny utíkají, tedy z ruského pekla a bezuzdného vraždění, nemohl by nic takového veřejně prezentovat. Protože člověk, který něco takového dělá, přestože ví, co se děje, je opravdová populistická zrůda, která nepatří do společnosti demokratických politiků. Je to prostě a jednoduše chucpe.

(Profimedia)

Fakt, že Babišovy aktivity bohužel nejsou neviditelné, potvrzuje nejen chování jeho vlastních novin, případně Parlamentních listů a jim podobných. Ukazuje to také reakce ukrajinského velvyslance v Praze Jevhena Perebyjnise. Ten na svém twitteru uvedl: „Možnost zůstat naživu není žádný přepych. Jinak jsme vděční za každou pomoc ukrajinským ženám a dětem. Opravdu bych ale nechtěl, aby tváří v tvář katastrofě, do níž Rusko zahání svět, se z toho stalo téma politického boje. Vydržme. Po vítězství se vrátí domů. Budeme je potřebovat.“

Je opravdu smutné, že se velvyslanec své země musí vlastně tak trochu omlouvat za to, že občané jeho brutálně napadeného státu se snaží zachránit si život. Věřme, že Češi jsou ve své většině natolik slušní, že si nenechají vnutit Babišovu optiku. Vzhledem k masáži, kterou sledujeme, to ale nebude nic jednoduchého.

V noci na pondělí Rusové opět zabíjeli. Ostřelovali Lvov. V Charkově během velikonočních svátků zemřelo osmnáct lidí a stovka byla zraněna. Situace v Mariupolu je zoufalá. A tak bychom mohli pokračovat. Opravdu se vám dobře spí, pane Babiši? Pane Prchale? Pane Okamuro a další?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články