Dobrý den, pane Babiši, kdy prosím dostanu svoji roušku zdarma až domů?

Andrej Babiš, Jan Hamáček a Roman Prymula  (ČT/F24)

Andrej Babiš, Jan Hamáček a Roman Prymula | FOTO: ČT/F24

Každý občan dostane roušku až domů. Bude to prostřednictvím České pošty. Přesně to sliboval tehdejší náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ve videu, které ještě pořád visí na vládním webu. Jmenuje se „Otázka pro Romana Prymulu: Mají dorazit miliony roušek a respirátorů. Komu je stát chce rozdat?“ a je z 21. března. Takže 18. srpna, skoro pět měsíců po zveřejnění a den po oznámení znovuzavádění povinných roušek, se ptáme: Kdy konečně přijdou?

„Co se týká nabídky pro obyvatelstvo, kromě rizikových kategorií a kritické infrastruktury chceme postupně distribuovat roušky i obyvatelstvu. A to tak, že budou k dispozici zdarma. Mechanismus, který se v tuto chvíli schvaluje, bude prostřednictvím České pošty, tak aby každý obdržel roušku a měl ji k dispozici,“ říká na videu Prymula.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Faktem je, že od té doby jsme se neustále dozvídali, že jsme vyhráli nad koronavirem a učí se od nás celý svět. A mohli bychom si připomenout ještě jedno tvrzení: „Naším úkolem je, abychom zvládli ekonomickou krizi… Nechápu, co od nás opozice chce, už to nebude nikdy plošné opatření,“ odmítl 5. června podle zprávy ČTK premiér Andrej Babiš výzvy opozice, aby se země připravovala na případnou novou vlnu koronaviru.

Takže teď si tedy myslíme, že nová vlna přijde, zavádíme plošná opatření, ale roušky bychom si zase měli ušít sami. Proč bychom to měli dělat? Protože je česká vláda tak naprosto neschopná? A co když si někdo žádnou roušku ušít neumí, nebo to prostě dělat nechce? Kabinet Andreje Babiše už se opět snaží udělat povinnou věc, pro jejíž dodržování nic neudělal.

To, co je ale fascinující ze všeho nejvíc, je ta dokonalá nepřipravenost. Nesmyslná opatření (koncerty s rouškami, restaurace bez nich, školní třídy bez roušek, chodby v téže budově s nimi…), žádné státní hmotné rezervy, žádný jasný plán. Ale hlavně že byla dlouhá tiskovka, to už nám chybělo!

Tak co, pane premiére, kdy se máme jít všichni podívat do schránky?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]