Dočkali se. V ruské nemocnici po 50 letech slavnostně otevřeli vchod

repro: cherinfo.ru

Slavnostní otvírání nového vchodu do nemocnice | FOTO: repro: cherinfo.ru

Vynikající zpráva z Ruska. V Čerepovci na dětské klinice městské nemocnice slavnostně otevřeli nový vstup do budovy. Ten asi 50 let nefungoval, ale už je to v pořádku.

Původní vchod na kliniku přestal být funkční koncem 60. let. Od té doby pacienti vcházeli nouzovým vchodem na druhé straně budovy.

„Po půl století se nám vrátil hlavní vchod na kliniku. Z regionálního rozpočtu jsme na opravu vyčlenili 4,5 milionu rublů. Nyní je tu rampa, posuvné dveře, parkoviště, přístřešek pro kočárky. Ještě před šesti měsíci tu byla pustina s plevelem, vstupní plocha pobořená,“ říká Andrej Pogodin, hlavní lékař městské nemocnice. „Na stejném vstupním místě zřídíme boxy pro příjem infikovaných pacientů, abychom oddělili fronty pacientů během období rostoucí sezonní nemocnosti.“

V letošním roce klinika také částečně zabuduje okna s dvojitými skly.

„Ve zdravotnických zařízeních se mnoho let neinvestovalo do oprav, proto je to dnes radostná událost. Když jdete do světlé, opravené místnosti, nemoc ustupuje,“ konstatovala Světlana Pchelincevová, vedoucí oddělení lékařské péče a prevence regionálního zdravotnického oddělení.

Nemocnice má na starosti péči o 14 tisíc dětských pacientů a denně jich tam přichází asi pět stovek. Teď už nebudou muset chodit zadním nouzovým vchodem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner