Dodávka u pražské Vojenské nemocnice srazila několik lidí. Dva z nich jsou zranění těžce a tři středně

Ilustrační foto  (Archiv)

Ilustrační foto | FOTO: Archiv

Dodávka ve středu ráno najela do tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v Praze 6, kde srazila několik osob. Záchranáři ošetřili pět lidí, z toho dva vážně zranění skončili v nedaleké Ústřední vojenské nemocnici a další tři se středně těžkými zraněními v Motole. Řidič dodávky měl zřejmě před nehodou zdravotní problémy.

Na místo přiletěl vrtulník a několik sanitek. Srážka se odehrála kolem deváté hodiny v ulici Na Petřinách u zastávky Vojenská nemocnice. Dodávka pravděpodobně vjela na tramvajový pás a poté nabourala do zastávky, kde srazila několik lidí.

Řidič dodávky, který byl před nehodou zřejmě zdravotně indisponován, se předtím srazil s několika osobními vozy, řekla ČTK policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Vůz podle fotoreportéra ČTK skončil po srážce s dalšími auty na tramvajovém ostrůvku, kde zdemoloval zábradlí, zastávkový sloupek i další vybavení zastávky.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora,“ informovala pražská záchranná služba na twitteru. Záchranáři odvezli do nemocnic pět lidí, z toho jeden vážně zraněný byl ve Vojenské nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, další utrpěl zranění hlavy a nohy. Do motolské nemocnice odvezli záchranáři tři zraněné ve středně závažném stavu.

Provoz tramvají v úseku Petřiny Vozovna Střešovice byl v obou směrech přerušen, uvedl Dopravní podnik hl. m. Prahy na webu. Později už tramvaje úsekem mohly projíždět, ale v zastávce Vojenská nemocnice nezastavují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]