Dodržujte pravidla, ať nemusíte sedět u postele umírajícího blízkého, prosí vdova po covidovém pacientovi

Ilustrační foto  (freepik.com)

Ilustrační foto | FOTO: freepik.com

Opatření, která mají ochránit občany před koronavirem, mají svůj nepopiratelný účel. Důležitost jejich dodržování poznala tím nejhorším způsobem i žena, jejíhož partnera připravil covid-19 o život. Jak informuje list Daily Mirror, zdravý muž, dodržující všechna nařízení, chytil zřejmě virus od někoho, kdo se pohyboval na veřejnosti, ačkoliv byl nakažen.

Amy Skallistová z londýnského Bromley musí nyní svému tříletému synovi vysvětlovat, kde je jeho otec, po němž se stále ptá. Přitom se svým snoubencem Samem Akidim dodržovali všechna pravidla, která vláda nastavila. Nebáli se proto, že by jejich rodinu mohl koronavirus nějak ohrozit. 

Eric Drooker

Oba partneři pracovali z domova, do kontaktu prý přišli nanejvýš s obsluhou čerpací stanice. Přesto se u Sama začátkem ledna projevily příznaky covidu. Podle Amy začal kašlat, měl horečku a třásl se. Proto si ihned nechal udělat test. Ten byl pozitivní a dvaatřicetiletý muž se proto odebral do domácí karantény. 

Zde se ovšem jeho stav rapidně zhoršil a Sam musel být převezen do nemocnice, kde byl okamžitě připojen na plicní ventilátor. Později ovšem upadl do kómatu a byl umístěn na jednotku intenzivní péče. Tam před několika dny zemřel.

Zdrcená matka tříletého chlapce nyní varuje všechny lidi, aby nezanedbávali to, co je nařízeno. „Tohle je nejhorší noční můra, která vás může potkat,“ říká Amy „Pokud lidé nezačnou poslouchat, pandemie prostě bude pokračovat a přinese daleko více smutku než doposud,“ dodává.

Sama moc dobře ví, o čem mluví. Před smrtí jejího partnera jí totiž bylo umožněno, aby se s ním rozloučila. „Zdravotní sestry a lékaři, které jsem tam viděla, byli tak unavení. Sam nebyl jediný člověk, kterého ten den ztratili,“ vzpomíná Amy. 

„Pokud zlehčujete nebezpečnost covidu, pochopíte jeho moc, až budete sedět na židli vedle někoho na nemocničním lůžku nebo až budete umírat v posteli,“ říká žena, jejíž život koronavirus úplně změnil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články