Piráti schválili jednání se STAN. Další špatná zpráva pro Babiše a Zemana

FB Andrej Babiš

Andrej Babiš a Miloš Zeman | FOTO: FB Andrej Babiš

Vedení České pirátské strany může vyjednávat s hnutím STAN o budoucí předvolební spolupráci pro sněmovní volby v příštím roce. Jednání a případná dohoda má řešit také jednotný postup ve sněmovně a případnou vládní spolupráci. Tak rozhodlo fórum Pirátů v pondělním hlasování. Jde o další špatnou zprávu pro Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Spolupráce Pirátů a STAN je po ohlášené kooperaci ODS, TOP 09 a KDU-ČSL další krok k tomu, aby Andrej Babiš za rok nebyl předsedou vlády a aby podstatně oslabil vliv Miloše Zemana. Nadějné průzkumy již téměř pravidelně naznačují dva zásadní fakty. Pokud spolupráce demokratických opozičních stran vydrží, bude za rok premiérem Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Protože, a to je ta druhá zpráva z průzkumů, Babiš nebude mít s kým skládat vládu.

Pokud tedy Babiš se Zemanem doufali, že si Piráti „postaví hlavu“ a opozice se bude škádlit mezi sebou, neklaplo to. Naopak, opoziční strany se spojují a prohlubují spolupráci. Mezitím se dál ukazuje neschopnost Babiše a jeho podřízených. Stále více je také vidět, do jak zoufalé situace Česká republika pod jejich vedením míří.

A Zeman? Ten může zapomenout na to, že by si k němu Bartoš nebo Fiala chodili pro rady a poslouchali jeho pokyny. Vliv Pražského hradu a jeho současných obyvatel po příštích volbách pravděpodobně výrazně klesne. Hrad přijde o své ministry Tomana a Benešovou. Premiér bude prezidenta pouze s velkým úsilím trpět. Zeman bude vládě dělat naschvály, nebude ji chtít jmenovat, nebude chtít podepisovat zákony atd. Svůj ostudný mandát Zeman dokončí neslavně. Snad bude konečně líp, jak říkají Babiš s Prchalem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner