Dohoda v Británii: Harry a Meghan definitivně odcházejí, Alžběta vydala láskyplné prohlášení

repro video: BBC.com

Harry a Meghan | FOTO: repro video: BBC.com

Princ Harry a jeho manželka Meghan nebudou nadále používat královské tituly (tedy Jeho/Její královská Výsost). Vévoda a vévodkyně ze Sussexu by také rádi splatili rekonstrukci Frogmore Cottage, svého sídla ve Velké Británii. Harryho babička, britská královna Alžběta II., vydala prohlášení, z něhož je patrné, že si přeje udržet dobré vztahy v rodině.

Podle deníku The Sun zaplatí Harry a Meghan za Frogmore Cottage 2,4 milionu liber. Manželé nebudou oficiálními reprezentanty královské rodiny, ale nadále zůstanou patrony charitativních organizací, které doposud podporovali.

„Harry, Meghan a Archie budou i nadále velice milovanými členy mé rodiny,“ napsala Alžběta II. s tím, že podporuje jejich rozhodnutí vést nezávislý život. „Ráda bych jim poděkovala za veškerou oddanou práci po celé zemi (…) a jsem hrdá na to, jak rychle se Meghan stala členkou rodiny,“ stojí v prohlášení.

Dohoda začne platit na jaře tohoto roku a je vyústěním rozhodnutí obou manželů, že opustí své postavení v královské rodině, ač je Harry šestým v pořadí v nástupnictví na britský trůn. Média i veřejnost se postavily zejména proti jeho manželce Meghan, která se nyní nejspíše vrátí na filmové plátno a bude vydělávat peníze jako herečka.

Harry a Meghan zveřejnili informaci o „megxitu“ na instagramovém účtu Sussex Royal, což je zároveň název značky, kterou si nechali zaregistrovat. Velmi problematický byl zejména fakt, že dopředu neinformovali ostatní členy rodiny, a to ani Harryho bratra Williama.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner