Dojemné souznění Zemana, Babiše a šéfredaktora MF DNES pana Plesla

Eric Drooker

Fakt, že si hudebníci na rozdávání cen Anděl dovolili zkritizovat Miloše Zemana nenadzvedlo ze židle jen Jiřího Ovčáčka, který strávil celý víkend dohledáváním důkazů k jejich osočování. Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl si myslí, že lidé jako David Koller a Lenka Dusilová prošlapávají cestu k totalitě, což je logická myšlenka, když jeho šéf Andrej Babiš svým nezdolným protikorupčním bojem naši demokracii chrání všemi prostředky – například tím, že si koupil média.

„Obdivuju disidenty bojující ve státní televizi proti politikům vyneseným do úřadu ve svobodných volbách. Samozřejmě by bylo lepší tyto politiky pozavírat a do čela státu dosadit pokrokové vůdce z řad uměleckého výboru pro lidové blaho se sídlem v Kotasově kavárně. Ostatně každé totalitě vždycky prošlapávají cestu úplně pitomí umělci jako je Koller a Dusilová,“ napsal na Facebooku Plesl. Babiše, který hned po přenosu Andělů prý napsal Kollerovi sms o tom, že on Česko na východ rozhodně netáhne, jistě potěšil.

Ve své agitce za boj s novými antichartisty samozřejmě hrdinně bojoval i Ovčáček. Světu připomněl, že Koller v prezidentských volbách podporoval Karla Schwarzenberga, přičemž pravděpodobně sáhnul do svých proslulých archivů, v nichž dohledává i článek Ferdinanda Peroutky – tentokrát ale mluvil pravdu a nikoho nešokoval.

()

Když se ukázalo, že o Kollerových politických preferencích všichni dávno vědí, přišel odborník na mediální historii s další perličkou z novin, a to s titulní stranou Rudého práva hovořící o Antichartě, kterou potěšil své fanoušky. Spolu s tím se samozřejmě na profilech Dusilové i Kollera na Facebooku objevila spousta nechutných komentářů a sprostých nadávek, k čemuž podobní agitátoři jen přispívají.

Screenshot 2016-04-11 11.44.11

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]