Dojetí nad Maláčovou. Lepší je ptát se, jestli jí připadá normální vládnout s de*ilem

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Na sociálních sítích se po odvysílání pořadu 168 hodin, v němž ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prohlásila, že premiér Andrej Babiš je “debil”, rozjela diskuze o tom, jak je Česká televize hrozná, že podobnou věc pustí. Omyl. Problém je přece v tom, že si ministryně, která údajně dělá všechno možné pro občany, zjevně plní jen své vlastní ambice. A je jí úplně jedno, díky komu.

„To je bordel, co ten Babiš udělal, a teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil. Pardon, s prominutím. Děkuju, nashle,“ zaznělo již mimo kamery, ale nikoli mimo mikrofony České televize. Ministryně si prostě nedala pozor na to, co říká, tak už to chodí. Pohoršení na sebe nedalo dlouho čekat a Česká televize se prý nesmí divit tomu, když se na ni útočí.

Eric Drooker

Jenže je to naopak. To paní Maláčová se nesmí divit útokům. Nejprve arogantně vyzve starostu Uherského Hradiště, aby se styděl, když si stěžuje na to, že nemá informace o plošném testování, které má proběhnout v jeho městě. Jako ministryně se Maláčová dlouhodobě podílí na legitimizaci střetu zájmů, omezování svobody slova a na agrofertizaci státu. A nyní také na nekompetentním vedení země během pandemie.

Dojímat se tedy nad tím, že chudinku paní ministryni někdo “nahrál, aniž by o tom věděla”, je poněkud mimo mísu. Maláčová přece dobře ví, jaký post zastává, a právě o něj jí jde v první řadě. Vlastní ambice jí stojí za zničení sociální demokracie a teď i za ohrožení zdraví občanů České republiky.

Takže neřešme malichernosti a ptejme se rovnou: Paní Maláčová, jak se vám spí, když necháváte tuto zemi v době, kdy mohou zemřít tisíce lidí, řídit člověkem, o kterém si myslíte, že je “debil”? Považujete to za sociální, za demokratické, nebo za něco jiného? Až si budete veřejně stěžovat, že vás někdo nahrával a že to bylo vytrženo z kontextu, možná by bylo dobré si nejprve odpovědět na tuto otázku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články