Doktor Šmucler tvrdí, že covidové mrtvé mají na svědomí média. To už přehání, ne?

Roman Šmucler (twitter/F24)

Roman Šmucler | FOTO: twitter/F24

Doktor Roman Šmucler tvrdí, že úmrtí na koronavirus mají na svědomí především média, která jsou chtivá prodeje reklamy. Ačkoliv je to z odborného hlediska snadno vyvratitelný nesmysl, opakuje oblíbenou tezi různých popíračů. Sám ostatně v těch médiích hojně vystupoval.

Nejslavnější stomatolog se teď pustil do mazání svých starých tweetů, protože si prý nenechá nadávat. Pokušení je ale silné, a tak píše nové. Stačí ocitovat (jazykově neupravujeme):

FORUM 24 (archiv)

„Všechno to strašení lidí a nekonečné tiskovky bych neřešil, kdyby za 9 měsíců vakcinologové připravili to očkování. Ale nebyl na to čas…“ (17. 1.)

„Je to naopak. Strach z covidu a přehnaná reakce zabije více lidí, než covid. Teď je to 10 : 9 ale časem se to obrátí. Ty mrtvé mají na svědomí média, snad se prodalo dost reklamy.“ (16. 1.)

Uživatelka HV mu odpovídá: „Myslíte tím, ze si vás a další příznivce promořování ta média zvala příliš často, díky čemuž spousta lidí covid dlouho podceňovala či stále podceňuje? Pak bych i souhlasila.“

Pak mu jeden člověk připomíná, že na ČT24 žádná reklama není.

„Nikdo virus nepodceňuje ale paniky už také bylo dost. Převést pacienta není problém a u epidemií to ani jinak nejde. Je dobře, že se pan ministr a kolega Pollert ohradili. Každý lékař a novinář by si měl uvědomit, že strach zabíjí, když něco někde povídá k veřejnosti.“ (14. 1.)

„Věkové složení očkovaných v ČR. Hlavně lidé, kterým tedy o život nejde. Vlivem špatných informací lidé nepochopili komu to pomůže a proč… Mějme rozum! Primární je proočkovat vysoce rizikové a otevřít republiku.“ (14. 1.)

Přidává k tomu graf:

Lenka V. mu připomíná: „Z-d-r-a-v-o-t-n-í-c-i —- ale to jste asi vlivem špatných informací nepochopil.“

V. S.: „Pokud jsou to doktoři tak to je dobře, nejde o to, že by umřeli, ale budou mimo službu a navíc můžou nakazit pacienty. Takže očkovat doktory a zdrav. personál i když nejsou ta nejrizikovější skupina je určitě na místě.“

Dne 11. ledna napsal doktor Šmucler tajemné sdělení: „Pád bitcoinu je snad příznakem faktu, že vědoucí už vědí, kdy to covidové šílenství minimálně nadlouho skončí. WSJ píše přesné datum, snad ho zveřejní i v Česku.“

(Cituje tedy Novinky.cz z téhož dne: „Po obřím růstu bitcoinu přišel velký pád. Za pouhých 24 hodin klesl kurz o více než osm tisíc dolarů, což odpovídá 172 090 Kč. Nejznámější kryptoměna na světě se tak vrátila na hodnotu, kterou měla zkraje letošního roku. Vyplývá to z informací jednotlivých burz.“)

Kdo je to ten vědoucí? Ilumináti, Nový světový řád, zednáři, Soros, Vesmírní lidé, deep state? Nebo nějaký server Nicnezpravdabezcenzury.ru?

Dne 10. ledna k demonstraci na Staroměstském náměstí: „Přibývá na demonstracích lidí a nemluví tam žádný aktivní politik. Řada lidí tomu fandí od mobilů. Zjevně spousta hlasů leží na ulici a hodně se to do podzimu převrství. Kdo se toho ujme krom Dana Landy a VK?“

Pan doktor nemusí vyzývat. To je zbytečné volání, toho se už přece ujal Tomio Okamura, celkem zkušený politický mrchožrout. Kdyby pro něj bylo výhodné tvrdit, že koronavirus je zločinný migrant a je třeba zavést stanné právo, nejspíš by to klidně hlásal.

Od Šmuclera, který měl od jara v médiích dost nebývalý prostor – a mají ho i další banalizátoři a zpochybňovači, je obvinění médií z hromady mrtvých skutečně dost odvážné. Teze, že lidé umírají na strach, empiricky nesedí. Počet mrtvých kopíruje křivku zjištěných případů nákazy a je to tak všude ve světě, kde můžeme brát uváděná čísla vážně. Od podzimu to platí i ve Švédsku, na které se popírači plošných opatření rádi odvolávají a kde se snad o strašení nedá mluvit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]