Doktorka Soňa Peková: Výmysly, nesmysly a hlouposti. Proč?

Ilustrační foto. (Pixabay/fernandozhiminaicela)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/fernandozhiminaicela

CNN Prima odvysílala 31. srpna v pořadu K věci rozhovor s názvem „Peková: Delta vám udělá jen nudli. Žádné roušky, všichni zpět do školy a do práce.“ Ten úplně nesmyslný výrok o variantě delta není jediným nepravdivým výrokem z promluv doktorky Pekové v rozhovoru. To, jak jsou všechny její nepravdy průhledné, snadno vyvratitelné a zjevně nesmyslné, až varuje. Na základě sledování televizního rozhovoru nelze ani vystavit psychiatrickou diagnózu, ani někoho obvinit ze simulace duševní nemoci. Povídačky dr. Pekové však byly tak nehorázné, že ani v nejmenším netuším, co by mohlo být jejich příčinou.

Bez jakékoliv servility lze dnes asi považovat CNN Prima News za nejsolidnější komerční televizní kanál. Televizi, která má největší váhu. Posledního srpna zveřejnil její server rozhovor s doktorkou Soňou Pechovou, známou díky své hypotéze o „zinženýrovanosti“, umělém původu viru SARS-CoV-2. Rozhovor byl z hlediska obsahu naprosto nehorázný. Přestože moderátorka Renáta Bohuslavová předvedla vynikající moderátorský výkon. Chyba toho rozhovoru nebyla na její straně. Zazněla řada velmi sporných výroků, ale ty nechme stranou. V tomto textu se věnuji pouze úplným nesmyslům, které paní doktorka Peková – přes snahu moderátorky udržet rozhovor v přijatelných mezích – vyslovila.

Švýcarsko nemá prezidenta! Ale má…

Paní doktorka kandiduje do sněmovny za subjekt „Švýcarská demokracie“. A tak v rozhovoru došla řeč i na Švýcarsko. „Švýcarsko nemá ani prezidenta, což by bylo velice příhodné,“ prohlásila paní doktorka Peková od stopáže 4.06.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Švýcarsko ale prezidenta má. „Prezident konfederace je volen Sjednoceným spolkovým parlamentem (obě komory se při těchto příležitostech sloučí) ze členů Spolkové rady na jeden rok. Švýcarský prezident stojí v čele Spolkové rady (Bundesrat), která plní funkci federální vlády. Ústava definuje pozici prezidenta v celém systému jako „prvního mezi rovnými“. V praxi to znamená, že nemá pravomoc rozpustit parlament a už vůbec nemůže určovat směr vládní politiky. Prezidentský úřad slouží ke snadnější reprezentaci vrcholných orgánů Švýcarska v zahraničí, ale i uvnitř země.“ Zdroj –  česká wikipedie. Na té anglické by se dr. Peková dočetla dokonce i to, že ten současný švýcarský prezident se jmenuje Guy Parmelin.

Dětí se covid netýká! Kromě těch, co na něj zemřely…

Uzavření škol je dle mého úplně chybné, protože dětí se toto (míněn dle souvislosti covid, pozn. jxd) netýká. V dětech se ten virus ani nepomnoží, pokud mají infekci, tak infekce proběhne bezpříznakově. Dětí se to vůbec netýká,“ prohlásila doktorka Peková od stopáže 11.02.

Server Npr.org píše: „Od doby, kdy pandemie začala před rokem a půl, mělo přibližně 4,2 milionu dětí pozitivní test na koronavirus.  Do 29. července v USA zabil covid-19 celkem 358 dětí.“

Doktorka Jiřincová neobjevila nový virus, ale novou variantu starého…

Řeč se stočí k tomu, že se dr. Peková loni domnívala, že virus do Vánoc vymizí. „Potom (koncem léta 2020, pozn. aut.) paní doktorka Jiřincová ze Státního zdravotního ústavu první přišla s tím, že ta vlna, která tady kulminovala, vystřelila nahoru v září, říjnu 2020, není ten virus, který tady cirkuloval v březnu 2020, ale je to antigenně a genomicky jiný virus,“ prohlásila ve stopáži od 16.21.

FORUM 24 (archiv)

Vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a jiná respirační virová onemocnění SZÚ doktorka Helena Jiřincová k tomu říká: „Ano, ve zprávách NRL (od 42. kalendářního týdne) jsme upozorňovali na postupné detekce šíření varianty, která byla posléze taxonomicky zařazena (pango lineage klasifikace) – B.1.258. Jedná se o stejný virus, nelze říci, že se jedná o jiný virus, jen o jinou variantu, či linii. I dnes neexistuje žádný jiný SARS-CoV-2 než SARS-CoV-, nicméně, v důsledku faktu, že se jedná o zoonotický virus, probíhá u něj adaptace na člověka ve smyslu lepší, efektivnější vazby na receptor. Obecně existuje jednoznačná taxonomická a nomenklaturní shoda, že přestože současné podoby SARS-CoV-2 se geneticky odlišují od původního referenčního viru z Wuhanu, nejedná se o jiný virus.“

Proč? Nevím…

Shlédl jsem ten rozhovor třikrát, protože jsem nemohl věřit, že chyba není u mne, že něco nechápu špatně. Ne, ty až dětinsky hloupě nepravdivé výroky z úst doktorky Pekové skutečně padly. Nakonec paní doktorka říká k očkování, že dětí se netýká. Dětí do jakého věku, zeptá se moderátorka. „Dětí do třiceti pěti let bych řekla,“ odpoví dr. Soňa Pechová –  od stopáže 20.28. Podtrhuji – pořad NENÍ satirický.

Paní doktorka není objektem zájmu jen televize Prima. Seznam Zprávy o ní den před vystoupením na CNN Prima News napsal: „Molekulární genetička je s dalšími třemi lidmi viněná z toho, že od zdravotních pojišťoven podvodně vylákala přes 239 milionů korun a dalších 77 milionů se získat snažila. (Obžaloba v kauze společnosti Chambon).“

Ve škole nás učili, že disociace – oddělení – není pro řadu osobností s histriónskou strukturou či poruchou osobnosti vzácná. A často jde o odpověď na těžký stres. Kus mysli se – bez vědomí osoby disociací postižené – „oddělí“ a začne se chovat jinak. Ovšem jen do určité intenzity.

Třeba známe „písařskou křeč“ – písaři bývali tak vyhořelí ze své mechanické netvůrčí práce, že najednou dostali z neznámých důvodů do ruky křeč a nemohli psát. Podobně „granátový šok“ známý po první světové válce vytvořil „třaslavce“. Člověka, který se od chvíle, kdy blízko něj na frontě vybuchl dělostřelecký granát, neustále třásl a nemohl tomu třesu nijak zabránit vůlí. Jeho podvědomí se vzepřelo proti tomu, aby se vrátil na frontu, a tak vyvolalo příznak, který jej nadále z bojového nasazení vylučoval.

Ovšem říkali nám v té škole také, že v naší malé zemi nabývaly disociace vždy jen malých rozměrů. Taková pořádná, kdy například nějaký gentleman žije půl roku jako John Smith, trafikant v New Yorku, a druhý půlrok jako Harry Winston, číšník v San Francisku – k tomu prý docházelo jen ve veliké Americe. Takže předpoklad, že se u dr. Pekové jedná o disociaci ze stresu způsobeného trestním stíháním, je dost vachrlatý. Stejně tak nelze bez nějakých dalších indicií obvinit paní doktorku Pekovou z vědomé simulace duševní choroby, která by samozřejmě její problém s úřady vyřešila. Duševně nemocní se u nás do kriminálů nezavírají.

Takže co je důvodem, že paní doktorka Peková ve sledované televizi, v prestižním pořadu a v dobrém vysílacím čase vyprávěla divákům naprosté nesmysly, vůbec netuším.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]