Dokud budou Horáčka urážet Zeman s Vyvadilem, má reálnou šanci na Hrad

ČTK

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Michal Horáček ještě oficiálně nepotvrdil svou kandidaturu na prezidenta a už se našli tací, kteří na jeho osobu útočí. Není překvapením, že prvním byl současný prezident, který svým rádobyvtipným bonmotem oznámil národu, že ani netuší, kdo onen Horáček je. Další kdo přispěchal s kritikou, byl bojovník za ruské zájmy, Jiří Vyvadil. Nic originálního nevymyslel, vlastně jen papouškoval Zemana. Aby však aspoň nějak upoutal, zurážel Ivu Pazderkovou, která se Horáčka zastala na internetu. Pokud se populární textař opravdu rozhodne bojovat o post hlavy státu, a jestli budou přibývat pouze takoví kritici jako do teď, není představa o inteligentním a slušně se chovajícím prezidentovi zcela nereálná.

Je překvapivé, že Michala Horáčka mediálně napadá Zeman již teď. Za prvé, prezidentské volby jsou v roce 2018 a za druhé, textař svou kandidaturu stále ještě nepotvrdil. Zatím se mluví jen o tom, že by k této situaci mohlo dojít. Vyčíst z toho jde jednu věc. Miloš Zeman si dobře uvědomuje, jak silného má v Horáčkovi protivníka. Za všech okolností slušně vystupující textař a spisovatel totiž dokáže oslovit právě ony „anti-zemanovce“, kteří se domnívají, že by prezident měl republiku reprezentovat a ne jí dělat ostudu.

[ctete-foto]62238[/ctete-foto]

Zemanova slova o neznalosti Horáčkovy tvorby jsou jednoznačným mediálním tahem. Prezident má zřejmě lépe nastudován celý repertoár Alexandrovců, ale není možné, že by neznal například slavnou Levandulovou. Nejlepší obrana je útok, říkává se, proto tyto teze muže z Hradu. Nezapomněl ani na Horáčkovu minulost ve Fortuně a kritika je dovedena téměř k dokonalosti. Pokud by však chtěl Zeman kázat o morálce úspěšných podnikatelů, měl by se nejprve podívat do vlády a pozastavit se nad Andrejem Babišem. Toho však potřebuje a tak ho logicky nekritizuje.

Proč se do „tématu Horáček“ pustil i Jiří Vyvadil, lze pouze odhadovat. Nejpravděpodobnější je možnost, že se mu zastesklo po zájmu médií a najednou nevěděl, koho má veřejně urazit nebo pomluvit. Protikonvojové demonstrace mu silně nevyšly a Vladimir Putin zřejmě na Vyvadilův dopis nereagoval podle advokátových představ.

[ctete-foto]62009[/ctete-foto]

Vyvadil si ale moc práce se svým komentářem nedal a tak se v něm jedná pouze o snůšku výkřiků do tmy a opakování Zemanových vět. Aby se nějak odlišil, přidal ještě pár vět o Ivě Pazderkové, kterou označil za hloupou a tupou. Pokud je pro předsedu spolku Přátelé Ruska v České republice důkazem inteligence to, zda dotyčný ví, kdo je Michal Horáček, nevypadá to s naší zemí ještě tak špatně.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner