Dokument ČT o Babišovi: Je to podraz, nadává ministr

(youtube.com)

FOTO: youtube.com

Ministr Andrej Babiš opět zuří. Po zhlédnutí dokumentu, který pro Českou televizi natočil režisér Vít Klusák, označil tvůrce za podrazáky. Jako první na prudkou reakci ministra financí upozornil server Echo24. Babiš tvrdí, že nedostal dostatečný prostor k vyjádření svých názorů, a naopak jeden ze zemědělců, který popisuje drsné praktiky Agrofertu, ho má dost. Druhý nejbohatší člověk v České republice na videu, které koluje internetem, také útočí na novináře, kteří nejsou pod jeho vlivem.

Video, které vám přinášíme, je kombinací ukázek z dokumentu, který Klusák natočil v rámci pětidílného miniseriálu Český žurnál, a reakcí Babiše po jeho zhlédnutí.  „Super podraz, pane Klusák, gratuluju,“ pění po konci neveřejného promítání Babiš. „No jistě, totální podraz,“ má o Klusákově díle jasno ministr. Nejvíc asi Babiše naštvala účast Bohumíra Rady na natáčení. Zemědělec a zakladatel podniku AGRO Jevišovice se totiž stal terčem útoku Babišova zemědělského koncernu Agrofert. Spor mezi miliardářem a zemědělcem začal v moment, kdy stroje Agrofertu pokropily Radovo pole herbicidem.  „Ten Rada? To je podraz neuvěřitelnej. Prostě nám nedal prostor se k tomu vyjádřit. Ten nás podved o 300 milionů,“ tvrdí ovšem ve videu Babiš.

Ministr financí Andrej Babiš (ČTK)

Novináři, které Babiš nemá rád

Po chuti nejsou Babišovi ani další lidé, kteří v dokumentu vystupují. „Všechno to o Kleslovej, Pergler, který napsal knížku na objednávku z Eura, Slonková, která lže a která přišla za mnou, že chce být šéfredaktorka za 200 tisíc,“ obviňuje ministr financí bývalou šéfredaktorku MF DNES a komentátora serveru ECHO24.cz

Došlo i na rozdávání koblih a urážky ODS

Andrej Babiš nevynechal ani možnost nechat se natočit při své oblíbené činnosti, rozdávání koblih. Při něm stačil slovně zaútočit na bývalého primátora Bohuslava Svobodu, který opodál dával kolemjdoucím jablka.„Zahoďte to kyselé jablko zkorumpované,“ rozkazuje lidem Babiš. „Nemůžete přece volit zkorumpovanou pravici,“ předvádí na videu svou aroganci ministr.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články