DOKUMENT: Hříchy Miloše Zemana. Přečtěte si návrh žaloby senátorů na prezidenta

Miloš Zeman (Repro TV PRIMA)

Miloš Zeman | FOTO: Repro TV PRIMA

Na padesáti stránkách textu sepsali senátoři z klubu Senátor 21 ústavní žalobu Senátu Ústavnímu soudu proti prezidentu republiky Milošovi Zemanovi. Text nyní připomínkují, následně se ho pokusí zařadit na program jednání Senátu Parlamentu ČR. „Žaloba popisuje 7 skutků, které jsou hrubým porušením Ústavy. Z prvních šesti skutků (body A až F) je každý z nich sám o sobě hrubým porušením v důsledku intenzity konkrétního skutku. Poslední skutek (bod G) pak popisuje 18 skutků, které jsou ve svém součtu, v důsledku trvání jednání, dalším hrubým porušením Ústavy,“ uvádějí senátoři na webu.

Text precizně popisuje kroky Zemana, které mají být za hranou Ústavy ČR. Od jmenování vlády Jiřího Rusnoka až dpo dnešních dní. „Dle ústavního žalobce jsou všechny shora vymezené skutky zásadním porušením ústavního pořádku jako celku, zpravidla vždy Ústavy, přičemž někdy jsou dotčeny i principy plynoucí z Listiny. Ve všech případech se jedná o bezprecedentní porušení doposud respektovaných pravidel, na kterých ústavnost doposud stála. Nelze v této souvislosti přehlížet, že v důsledku porušení těchto pravidel se konstituovaly odlišné vlády, byly redukovány možnosti politického vyjednávání, kancléřský systém byl opakovaně transformován v systém poloprezidentský či do značné míry již prezidentský,“ stojí v textu žaloby.

Textu je možné přečíst ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]