DOKUMENT: Smlouva, kterou se Hrad zavazuje propagovat Huawei

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/4019760

Smlouva Pražského hradu a Huawei | FOTO: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/4019760

Přinášíme dokument – smlouvu i s dodatky. Dokumenty přesně popisují smlouvu mezi společností Huawei a Pražským hradem. Jasně je zde popsáno, že Huawei má nárok na čestné vstupenky na akce Hradu, může v prostoru sídla prezidentů každoročně pořádat konferenci, Hrad bude uvádět jeho logo na různých materiálech. Výměnou za to dá společnost, o které tajné služby hovoří jako o bezpečnostně rizikové telefony a další zařízení v hodnotě půl milionu korun ročně.

První smlouvu uzavřel Pražský hrad v roce 2014, i když už byl Zeman seznámen s rizikem, které pro Českou republiku Huawei představuje. BIS totiž před společností varovala už v roce 2013. V poslední době navíc skončila ve vězení vrcholná manažerka společnosti – nyní je vyšetřována a vězněna v USA, v pátek zadrželi kvůli špionáží šéfa Huawei v Polsku.

Podle kritiků texty smluv a dodatků znamenají podřízenost Pražského hradu společnosti Huawei.

SPH-673-2014
SPH-2785-2015
SPH 2855_2017

Dokumenty byly zveřejněny ZDE.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner