Doležal, Šafr, Němcová nebo Obrana před Babišem. Podporujte žurnalistiku čtením!

Knihy Free Czech Media (FCM)

Knihy Free Czech Media | FOTO: FCM

Spolek Free Czech Media ve spolupráci s deníkem FORUM 24 vydal v roce 2020 čtyři knihy. Najdete v nich aktuální témata, rozhovory i historii. Pokud si některou z nich objednáte na e-shopu FORUM, získáte kvalitní čtení a podpoříte nezávislou žurnalistiku. Dobrou zprávou je, že pokud na e-shopu FORUM zvolíte osobní vyzvednutí, příští týden knihu můžete mít.

Miroslava Němcová – První dáma české politiky

Autor: Johana Hovorková

Kniha nazvaná První dáma české politiky obsahuje rozhovor s bývalou předsedkyní poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou. V interview Miroslava Němcová popisuje svou životní i politickou cestu od silného zážitku z okupace Československa v roce 1968, přes boj s vážnou nemocí, která ji potkala na konci 80. let, až po založení knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou a vstup do politiky. V další části hovoří Miroslava Němcová o peripetiích politického vývoje v České republice, a publikace tak není jen souborem vzpomínek známé političky ODS, ale mapuje všechny zásadní události, které se na české politické scéně staly.

Objednejte zde

Češi mezi pravdou a lží

Autor: Pavel Šafr

Politický komentátor a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od raného středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost věcně a kriticky, a to v dobrém i zlém.

Objednejte zde

V zemi babišismu a buranokracie (2. vydání)

Autor: Bohumil Doležal

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje sedmileté období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do devíti oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, které se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením. Druhé rozšířené vydání je doplněno o texty z doby covidové.

Objednejte zde

Obrana před Babišem. Jak z toho ven

Autoři: Johana Hovorková, Pavel Šafr

Druhé, rozšířené vydání Obrany před Babišem nese podtitul Jak z toho ven. Rozhodli jsme se pro něj ze dvou důvodů: jednak na základě zájmu o samotnou knihu, ale také proto, že „jak z toho ven“ je ta otázka, kterou nám kladou naši čtenáři při mnoha setkáních ve městech a obcích po celé České republice. Rozhovor se šéfredaktorem deníku FORUM 24 Pavlem Šafrem popisuje nejen vývoj českých médií po roce 1989 jeho očima, ale nově také možnosti toho, jak se napříště vyhnout systému, který v Česku aktuálně máme – babišismu.

Objednejte zde