Domácí zlepšovák na ochranu zdraví mohl rodinu ohrozit na životě

Ilustrační foto (Pexels)

Ilustrační foto | FOTO: Pexels

Starostlivé maminky udělají maximum pro to, aby svou rodinu ochránily před veškerými nebezpečími, která na ně číhají. Především to pochopitelně bývají zdravotní hrozby. O jednom nepovedeném nápadu, jak zamezit nachlazení, informuje deník The Sun.

Na sociálních sítích se dá najít spousta nápadů, které mají ulehčit situace, s nimiž se často potýkáme. Patří mezi ně i standardní problém zimních měsíců, nachlazení. Právě na to podle svých slov našla recept žena, která se o něj podělila na TikToku.

Její zlepšovák tkví v tom, že zkušená matka používá mast proti nachlazení zcela netradičním způsobem. Místo toho, aby ji natírala na hruď rodinným příslušníkům, kteří mají zdravotní obtíže, experimentuje. 

Žena aplikuje mast do nádobky v aromatické lampě, kde je zahřívána svíčkou a line se tak do prostoru. Eukalyptový olej a mentol, které jsou v přípravku obsažené, mají primárně za úkol tlumit kašel, což podle autorky nápadu funguje prvotřídně. 

Jak se ovšem ukázalo v komentářích pod příspěvkem, není vše tak skvělé, jak se může na první pohled zdát. Jedna z uživatelek sociální sítě upozornila, že prostředek je hořlavý. „Udělala jsem to a málem mi shořel dům,” napsala. 

Další zase upozornila na další rizika: „Prosím, nedělejte to je, pokud máte kočky nebo psy. Je to opravdu špatné pro jejich dýchací systém a může jim to způsobit vážné zdravotní problémy”. Objevil se i tip na prodej svíček od stejného výrobce, které fungují stejně a nejsou nebezpečné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články